14. edycja Millennium Docs Against Gravity


Nazwa:14. edycja Millennium Docs Against Gravity
Termin:2017-05-12 - 2017-05-21

14. edycja Millennium Docs Against Gravity


14. edycja Millennium Docs Against Gravity startuje już 12 maja. Festiwal to - jak zawsze - nie tylko wybór między najlepszymi filmami non-fiction z całego świata, ale też szeroki wachlarz wydarzeń towarzyszących. W DCF będzie można wziąć udział w debatach, warsztatach tanecznych, wyjątkowych pokazach wirtualnej rzeczywistości czy spotkaniu filmoterapeutycznym.

Debaty, zgłębiające najbardziej interesujące i ważkie problemy podnoszone przez festiwalowe filmy, już od pierwszej edycji Millennium Docs Against Gravity stanowią niezwykle istotną część programu. Cykl spotkań rozpocznie (13 maja, godz. 18:00) - zainspirowana filmem Zacka Taylora "Kaseta. Dokumentalna składanka" - dyskusja dotycząca starcia współczesnej kultury cyfrowej i przestających mieć w pod jej wpływem rację bytu, a jednak przeżywających nieoczekiwany renesans, nośników analogowych. Na kolejną debatę, "Znajdujemy się w „Punkcie krytycznym”. Co dalej?!", zaprosimy widzów po pokazie filmu „Punkt krytyczny. Energia OdNowa” (18 maja, godz. 18:00). Podczas rozmowy zastanowimy się, dlaczego smog stanowi zmorę polskich miast i w jaki sposób skutecznie zmniejszyć poziom zanieczyszczenia powietrza. Czy nasze codzienne wybory wpływają na klimat?

Cykl debat zamkniemy spotkaniem o bezwarunkowym dochodzie podstawowym, do którego pretekstem stanie się filmie "Darmowy lancz" Christiana Toda (20 maja, godz. 16:00). Z pomysłem wypłaty mieszkańcom bezwarunkowego minimalnego wynagrodzenia eksperymentują Finowie, Holendrzy czy Szwajcarzy. Czy idea gwarantowanego dochodu, niezależnego od statusu zatrudnienia i wykonywanej pracy, ma szanse na powszechne zastosowanie? Czy jest ona spokrewniona z takimi programami pomocy społecznej, jak np. polskie 500+?

Zwiastun filmu "Darmowy lancz": https://www.youtube.com/watch?v=zGGe0bCmOuQ

Nowością w tegorocznym programie Millennium Docs Against Gravity będzie sekcja Doc Dance, prezentująca znakomite filmy opowiadające o tańcu – niepowtarzalnym sposobie ekspresji, który dla każdego znaczy coś zupełnie innego. Prezentowanym w ramach tej sekcji "roztańczonym" tytułom towarzyszyć będą warsztaty taneczne.

Po filmach "Bobbi Jene" (14 maja, godz. 16:00) oraz "Move! Taniec to życie" (18 maja, godz. 18:00) Aga Rybak i Dorota Kamecka z Festiwalu "Cyrkulacje" pomogą chętnym odnaleźć sposób na to, by codzienny ruch zamienić się w taniec. Ilość miejsc ograniczona!
Zwiastun filmu "Move! Taniec to życie": https://www.youtube.com/watch?v=2wJBAfJUiZo

Po raz pierwszy w historii Millennium Docs Against Gravity w programie znalazły się projekcje filmów dokumentalnych w technologii VR (14 maja, godz. 11:00–17:00). Zapraszamy w podróż  w miejsca, do których trudno dotrzeć. W Piano Barze, na I piętrze DCF, rozstawionych zostanie 10 stanowisk do doświadczania filmów w wirtualnej rzeczywistości, umożliwiających podróż w 360°. Dzięki nim widzowie będą mogli dotrzeć w niedostępne miejsca, wcielić się w osoby, którymi nigdy nie byli i przeżyć stany, o które sami by się nie podejrzewali.

To jednak tylko niewielka część szerokiego programu wydarzeń towarzyszących podczas Millennium Docs Against Gravity we Wrocławiu - znalazły się w nim także choćby eksperymentalne warsztaty z pogranicza sztuki i nauki "Przesunięcie", wystawa fotografii "Opowieści ciała" czy spotkanie z cyklu "Filmoterapia z Sensem". Więcej informacji o wrocławskiej odsłonie Millennium Docs Against Gravity znajdą Państwo na stronie www.DocsAG.pl i na Facebooku: facebook.com/DocsAGWroclaw.

Dodaj do:


© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing