52. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans im. Andrzeja Markowskiego „Recitar cantando”


Nazwa:52. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans im. Andrzeja Markowskiego „Recitar cantando”
Termin:2017-09-07 - 2017-09-17

52. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans im. Andrzeja Markowskiego „Recitar cantando”


7.09.2017, czwartek, 19:00
8.09.2017, piątek, 19:00 

Wrocław, NFM, Sala Główna KGHM

Monteverdi – Il Ritorno d’Ulisse in Patria 
Sir John Eliot Gardiner – dyrygent 
Furio Zanasi – Ulisse (baryton)
Lucile Richardot – Penelope (mezzosopran)
Krystian Adam – Telemaco (tenor)
Hana Blažikova – Minerva/Fortuna (sopran)
Gianluca Buratto – Tempo/Nettuno/Antinoo (bas)
Michał Czerniawski – Pisandro (kontratenor)
Gareth Treseder – Anfinomo (tenor)
Zachary Wilder – Eurimaco (tenor)
Anna Dennis – Melanto (sopran)
John Taylor Ward – Giove (baryton)
Francesca Boncompagni – Giunone (sopran)
Robert Burt – Iro (tenor)
Francisco Fernández-Rueda – Eumete (tenor)
Carlo Vistoli – L’Humana Fragilità (kontratenor)
Silvia Frigato – Amore (sopran)
Francesca Biliotti – Ericlea (mezzosopran)
Monteverdi Choir
English Baroque Soloists

Program:
Claudio Monteverdi Il Ritorno d’Ulisse in Patria SV 325

8.09.2017, piątek, 19:00  Wrocław, ewangelicko-augsburski kościół Opatrzności Bożej
Die Kunst der Fuge 
Ottavio Dantone – kierownictwo artystyczne
Accademia Bizantina

Program: 
Johann Sebastian Bach Die Kunst der Fuge BWV 1080

9.09.2017, sobota, 17:00  Wrocław, NFM, Sala Czerwona
Koniec czasu  
Francesco Piemontesi – fortepian
Zespół instrumentalny

Program: 
Oliver Messiaen Quatuor pour la fin du temps

9.09.2017, sobota, 21:00 Wrocław, kościół Uniwersytecki pw. Najświętszego Imienia Jezus
Monteverdi – Nieszpory 
Jean Tubèry – kierownictwo artystyczne
La Fenice

Program:
Claudio Monteverdi Vespro della Beata Vergine

10.09.2017, niedziela, 17:00 Wrocław, Ratusz, Sala Wielka
Muzyczne skarby Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu  
Tomàš Kràl – bas-baryton
Zespół instrumentalny

Program: 
Muzyka ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu

10.09.2017, niedziela, 20:00 Wrocław, Synagoga pod Białym Bocianem
La morte della ragione  
Giovanni Antonini – dyrygent
Il Giardino Armonico

Program:
Giorgio Mainerio, Josquin des Prez, Dario Castello, Giovanni Gabrieli, Giovanni de Macque, Nicolas Gombert, Gasparo Zanetti, Tarquinio Merula, Thomas Preston, Lodovico Grossi da Viadana, Gesualdo da Venosa, Samuel Scheidt

11.09.2017, poniedziałek, 19:00 Wrocław, NFM, Sala Główna KGHM
Et expecto resurrectionem 
Marzena Diakun – dyrygent 
NFM Filharmonia Wrocławska

Program:
Oliver Messiaen Et expecto resurrectionem mortuorum
Grażyna Pstrokońska-Nawratil Uru Anna

12.09.2017, wtorek, 19:00 Wrocław, NFM, Sala Główna KGHM
Moniuszko – Widma  
Andrzej Kosendiak – dyrygent
Soliści
Aktorzy
Chór NFM
Agnieszka Franków-Żelazny – kierownictwo artystyczne
Chór Chłopięcy NFM
Małgorzata Podzielny – kierownictwo artystyczne
Wrocławska Orkiestra Barokowa
Jarosław Thiel – kierownictwo artystyczne

Program:
Stanisław Moniuszko
Widma

13.09.2017, środa, 19:00 Wrocław, bazylika mniejsza pw. św. Elżbiety
500-lecie Reformacji  
Daniel Reuss – dyrygent Vocalconsort Berlin

Program:  Josquin des Prez, Hans Leo Hassler, Samuel Scheidt, Heinrich Schütz, Johann Hermann Schein, Johannes Eccard, Johann Walter

14.09.2017, czwartek, 20:00 Wrocław, kolegiata Świętego Krzyża i św. Bartłomieja 
Stabat Mater 
Vittorio Ghielmi – dyrygent, viola da gamba
Graciela Gibelli – sopran
Carlos Mena – kontratenor
Cyril Auvity – tenor
Il Suonar Parlante:
Rodney Prada – viola da gamba 
Cristiano Contadin – viola da gamba
Vittorio Ghielmi – viola da gamba
Luca Pianca – lutnia
Concordu de Orosei:
Giovanni Rosu 
Paolo Burrai 
Martino Corimbi
Franco Sanni

Program:
Josquin des Prez Stabat Mater
Arvo Pärt Stabat Mater
Anonim Stabat Mater
Santino Garsi da Parma, Orazio Bassani, Buxheimer Orgelbuch, tradycyjna muzyka z Sardynii

15.09.2017, piątek, 19:00 Wrocław, kościół pw. św. Marii Magdaleny, katedra Kościoła polskokatolickiego 
Mistrzostwo włoskiej polifonii  
Hervé Niquet – dyrygent
Le Concert Spirituel

Program: 
Orazio Benevolo Si Deus pro Nobis –msza 16-głosowa, Regna Terrae – motet, Magnificat na 16 głosów
Claudio Monteverdi Cantate Domino – motet 
Giovanni Pierluigi da Palestrina Beata es, Virgo Maria, Peccavimus, Pater Noster
Girolamo Frescobaldi Canzone
Chorał

16.09.2017, sobota, 17:00 Wrocław, NFM, Sala Czerwona
Młodzi mistrzowie 
Aleksandra Rupocińska – kierownictwo artystyczne, klawesyn
Soliści – uczestnicy 42. Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej Orkiestra Festiwalowa

Program:
Alessandro Scarlatti San Casimiro, Re di Polonia Tadeusz Baird Sonety

16.09.2017, sobota, 20:00 Wrocław, kościół pw. św. Marii Magdaleny, katedra Kościoła polskokatolickiego
Telemann – Brockes Passion 
Giovanni Antonini – dyrygent
Il Giardino Armonico
Soliści
Chór NFM
Agnieszka Franków-Żelazny – kierownictwo artystyczne
Chór Chłopięcy NFM
Małgorzata Podzielny – kierownictwo artystyczne
Il Giardino Armonico

Program:
Georg Philipp Telemann Brockes Passion TWV 5:1

17.09.2017, niedziela, 19:00  Wrocław, Opera Wrocławska
Mozart – La Clemenza di Tito 
Teodor Currentzis – dyrygent
Maximilian Schmidt – Tito (tenor)
Karina Gauvin – Vitellia (sopran)
Anna Lucia Richter – Servilia (sopran)
Jeanine De Bique – Annio (mezzosopran)
Willard White – Publio (bas)
Orkiestra i Chór MusicAeterna

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart La Clemenza di Tito KV 621

Organizator zastrzega sobie możliwość dokonania zmian w programie.

Dodaj do:


© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing