Akademia Sztuk Pięknych

ul. Plac Polski 3/4, 50-156 Wrocław


Nazwa:Akademia Sztuk Pięknych
Adres:

ul. Plac Polski 3/4, 50-156 Wrocław

Kontakt:

tel. +48 71 343 80 31 (32,33,34) www.asp.wroc.pl

budynek ASP we Wrocławiu

Staraniem władz i pedagogów uczelni stale rozszerzany jest zakres kształcenia studentów na poszczególnych wydziałach. Do ostatnio utworzonych należy Pracownia Restauracji i Rekonstrukcji Ceramiki, w której w przyszłości prowadzone będą także zajęcia z restauracji szkła. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem nowego kierunku studiów: multimediów. W jego ramach realizowany byłby poszerzony program kształcenia w zakresie komunikacji i identyfikacji wizualnej.

Równocześnie trwają prace nad rozbudową uczelni. Ostatnim, zakończonym jej etapem, było oddanie do użytku wyremontowanego skrzydła uczelni przy ul. Modrzewskiego.

W ciągu swej 60-letniej historii uczelnia staje się także znaczącym ośrodkiem kulturo- i opiniotwórczym. Jest organizatorem cyklicznych konkursów, których celem jest promowanie wartościowych zjawisk artystycznych, m.in.: Konkursu im. Eugeniusza Gepperta, Krajowej Wystawy Malarstwa Młodych oraz Międzynarodowego Konkursu Rysunku, stanowiącego kontynuację Triennale Rysunku. Od 1991 r. zaczyna ukazywać się kwartalnik "Format". Dzięki staraniom jego redaktora Andrzeja Saja, staje się on jednym z najlepszych profesjonalnych ogólnopolskich czasopism na temat współczesnych sztuk wizualnych. Od 2003 r. wydawany jest "Dyskurs", Zeszyty Naukowo - Artystyczne Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, którego redaktorem naczelnym jest Andrzej P. Bator. Na jego łamach zamieszczane są teksty teoretyczne i krytyczne o sztuce.


Dodaj do:

Mapa
Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing