BWA | Galeria Awangarda

ul. Wita Stwosza 32, 50-149 Wrocław


Nazwa:BWA | Galeria Awangarda
Adres:

ul. Wita Stwosza 32, 50-149 Wrocław

Kontakt:

tel. +48 071 790 25 82  www.bwa.wroc.pl

BWA | Galeria Awangarda


awangarda

Awangarda to największa galeria w obrębie BWA Wrocław (ponad 1000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej). Mieści się w zabytkowym obiekcie autorstwa Carla Gottharda Langhansa, architekta berlińskiej Bramy Brandenburskiej. Dawny pałac Hatzfeldów, po wojennych zniszczeniach zachowany jako "żywa ruina" przystosowany został do prezentowania sztuki współczesnej.
Galeria prezentuje sztukę aktualną, nie unikając bezpośrednich nawiązań do rzeczywistości społecznej i politycznej. Upowszechnia m. in. klasykę sztuki współczesnej, sztukę najnowszą, polski komiks niezależny, europejską i polską sztukę video oraz fotografię. Stale współpracuje z ASP we Wrocławiu, organizując wystawy dyplomowe absolwentów wszystkich wydziałów. Jest również współorganizatorem Konkursu im. Eugeniusza Gepperta, wymienianego wśród najważniejszych przeglądów młodego malarstwa w Polsce. W ramach cyklu Więcej sztuki! BWA Awangarda organizuje spotkania z twórcami, teoretykami i krytykami sztuki oraz wykłady i warsztaty, przybliżające zjawiska krajowej i światowej sztuki współczesnej.


awangarda


Czynne codziennie z wyjątkiem pon. od 11:00 do 18:00 bilety: 4 i 8 zł

we środy wstęp wolny!


BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej / www.bwa.wroc.pl to cztery galerie składające się na największy kompleks wystawienniczy we Wrocławiu. Instytucja istnieje dzięki finansowaniu przez miasto Wrocław. Zajmuje się organizacją i prezentacją wystaw sztuki współczesnej. Interesuje się również interakcjami pomiędzy sztuką i innymi dziedzinami życia oraz badaniem jej znaczenia w kontekście społecznym. Swoje cele realizuje poprzez organizację wystaw, koncertów, spotkań oraz poprzez projekty wydawnicze. Ze względu na geograficzną bliskość Pragi, Berlina i Lipska BWA Wrocław stara się tworzyć i opodtrzymywać lokalne struktury obiegu sztuki w polu zakreślonym pomiędzy tymi ośrodkami. Jako instytucja BWA Wrocław otwarte jest na współpracę z artystami i niezależnymi kuratorami. Istnieje od roku 1962.


awangarda   awangarda

foto: Filip Lupa


ARTYKUŁY ZWIĄZANE Z: BWA AWANGARDA

Jak tańczy się Pożoga Dance?

Artyści zewnętrzni: Out Of Something

"Jestem bardziej drzewem niż człowiekiem"

Jak tańczy się Pożoga Dance?Dodaj do:

Mapa
Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing