BWA | Galeria Design

ul.Świdnicka 2-4, 50-067 Wrocław


Nazwa:BWA | Galeria Design
Adres:

ul.Świdnicka 2-4, 50-067 Wrocław

Kontakt:

tel. +48 071 790 11 93 www.bwa.wroc.pl

BWA | Galeria Design


Galeria Design – BWA Wrocław wspiera inicjatywy z pogranicza dizajnu i sztuki; w oparciu o autorski program prowadzi działalność wystawienniczą i edukacyjną. Interesuje nas dizajn i multimedia – realizacje wystawiennicze nie są jednak ograniczane do żadnego, narzuconego z góry medium.

Celem programu galerii jest promocja projektowania „poszerzonego”, nie ograniczającego się jedynie do tradycyjnie pomyślanego obiektu użytkowego. Wyzwaniem galerii, poza prezentacją interesujących zjawisk współczesnej ikonosfery, są wystawy kuratorskie, realizujące pozytywny program estetyczny i funkcjonalny oraz problematyzujące zagadnienie dizajnu. Istotną część tych propozycji stanowią projekty z zakresu tzw. dizajn-artu, czyli realizacje czysto wystawiennicze, wizjonerskie, antystystemowe, konceptualne; stanowią ważny element procesu wyłaniania się nowych form i potrzeb.

Jednocześnie granicę pomiędzy sztuką i projektowaniem widzimy w następujących zagadnieniach: „odpowiedzialności”, „efektywności” i „rozwiązywania problemów”. Zadaniem dizajnu jest pomoc w adoptowaniu się człowieka do ciągle zmieniającego się świata.


czynne:

PONIEDZIAŁEK: 11-15
WTOREK, ŚRODA: 11-18
CZWARTEK, PIĄTEK: 13-20
SOBOTA: 11-18
NIEDZIELA: NIECZYNNE

wstęp do galerii jest bezpłatny


bwa bwa

foto: Filip Lupa


BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej to cztery galerie składające się na największy kompleks wystawienniczy we Wrocławiu. Instytucja istnieje dzięki finansowaniu przez miasto Wrocław. Zajmuje się organizacją i prezentacją wystaw sztuki współczesnej. Interesuje się również interakcjami pomiędzy sztuką i innymi dziedzinami życia oraz badaniem jej znaczenia w kontekście społecznym. Swoje cele realizuje poprzez organizację wystaw, koncertów, spotkań oraz poprzez projekty wydawnicze. Ze względu na geograficzną bliskość Pragi, Berlina i Lipska BWA Wrocław stara się tworzyć i opodtrzymywać lokalne struktury obiegu sztuki w polu zakreślonym pomiędzy tymi ośrodkami. Jako instytucja BWA Wrocław otwarte jest na współpracę z artystami i niezależnymi kuratorami. Istnieje od roku 1962.


ARTYUKUŁY / FOTOREPORTAŻE ZWIĄZANE Z : BWA DESIGN

Foto: Designer Toys
I just want to see the boy happy / Are you sure?


Dodaj do:

Mapa
Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing