Browar Mieszczański

ul. Hubska 44-48, 50-502 Wrocław


Nazwa:Browar Mieszczański
Adres:

ul. Hubska 44-48, 50-502 Wrocław

Kontakt:

tel. +48 71 367 70 48 www.browar.wroc.pl

Browar Mieszczański to XIX–wieczny obiekt z unikalną już architekturą przemysłową, zaadaptowany w 2004 roku na potrzeby konferencji i dużych imprez masowych, przedstawień teatralnych. Stanowi alternatywne miejsce na kulturalnej mapie Wrocławia.

Browar coraz częściej gości elektroniczne imprezy na kilkaset osób - surowe wnętrza znakomicie spełniają rolę domu industrialnych dźwięków spod znaku tekno, drun'n'bass, dubstep, breakcore i pokrewnych, podziemnych gatunków - min. Audio City, Urban Decay, Massive Sounds czy Junglist Convention wstrząsają solidnymi poniemieckimi murami. W roku 2009 imprezy planowane są już bardzo regularnie i fani tych odmian muzyki mają powody do zadowolenia - poziom organizacji imprez jest coraz lepszy, sam Browar wyrasta na czołowy bastion sceny elektronicznej w tej części Polski.

Na terenie Browaru swoje siedziby mają dwa Wrocławski teatry OFFowe: Teatr Zakład Krawiecki i Teatr Ad Spectatores (Scena Letnia).


Poszczególne części kompleksu to:

Leżakownia, miejsce, gdzie dawniej leżakowało piwo, a obecnie rozgrywają się rozmaite działania artystyczne. Rozległa, rozczłonkowana przestrzeń, której surowość wnętrza rozbijają oryginalne detale z pierwotnej zabudowy, takie jak: kafle ścienne o czarno-białej fakturze czy koleby, niegdyś podpierające beczki z piwem, a teraz służące za podesty wystawianych tam prac plastycznych.

Klub (dawna sprężarkownia), nastrojowe miejsce utrzymane w stylistyce industrialnej. Czerń ścian współgra z wkomponowanymi we wnętrze, oryginalnie zachowanymi sprężarkami i drewnianą 100 letnią podłogą.

Galeria BrowArt (dawniej kotłownia)– to przestronna hala, utrzymana w surowej stylistyce, odzwierciedla starą, solidną architekturę, łączącą tradycyjne materiały (drewno i cegła). Zrewitalizowana przestrzeń pełni przede wszystkim funkcje wystawiennicze, poza tym jest to idealne miejsce na kameralne koncerty (wnętrze z bardzo dobrą akustyką) oraz różnego typu prezentacje i spotkania.

Spichlerz dwupiętrowy, drewniany budynek z zewnętrzną elewacją z muru pruskiego, z okładziną z naprzemiennie ułożonych fakturowanych cegieł. Surowe, proste pomieszczenia utrzymane w rustykalnym stylu.ARTYKUŁY/ FOTOREPORTAŻE ZWIĄZANE Z: BROWAR MIESZCZAŃSKI

Simon Green aka Bonobo
PPA: „Vertinsky Project” w Browarze Mieszczańskim
Muzyczna Sesja Terapeutyczna
Welcome to Browar Jungle!


Dodaj do:

Mapa
Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing