CRK | Cafe Utopia

ul. Jagiellończyka 10cd, 50-240 Wrocław


Nazwa:CRK | Cafe Utopia
Adres:

ul. Jagiellończyka 10cd, 50-240 Wrocław

Kontakt:

www.crk-wro.info

CRK | Cafe Utopia


Pomysł rozszerzenia działalności Centrum Reanimacji Kultury o alternatywną klubokawiarnię narodził się wiosną 2004 roku. Nikt wówczas nie spodziewał się, że wkrótce przyciągać będzie ona tłum entuzjastów, którego sama nie zdoła pomieścić.
Design wnętrza zaprojektowany został w stylu ocierającym się o późną secesję. Od samego początku wiadomym było, że zrealizowanie tego szkicu będzie niemożliwe (ze względu na ograniczoną dostępność surowców i środków). Tym bardziej do nowej kawiarni przypasowała nazwa zaczerpnięta z pisma (wydawanego przez przyjaciela CRK) UTOPIA.

Słowo utopia pochodzi z języka greckiego i jest dwuznacznie rozumiane, jako miejsce nieistniejące (outopos) lub dobre miejsce (eutopia). I tak właśnie tu jest. Cafe Utopia to tylko pomieszczenie, które mogłoby znajdować się gdzieś całkiem indziej i wyglądać inaczej. Nie miejsce jest ważne, a ludzie, którzy tworzą jego niepowtarzalna atmosferę. ludzie otwarci, twórczy, tolerancyjni, zaangażowani. Każda z rzeczy znajdujących się w kawiarni została podarowana lub znaleziona, wszystko ma swoją sentymentalna historię. Tu każdy ma czuć się dobrze. Na tym polega alternatywność Utopii.

Przychodząc tu możesz być pewien, że żaden wielki ochroniarz nie będzie przy wejściu oceniał Twojego stroju i obuwia. To miejsce dla każdego. Utopię odwiedzają zarówno artyści, poeci, studenci, muzycy jak i młodzież z okolicznych podwórek, sąsiedzi i całe grono przyjaciół. Dla każdego znajdzie się miejsce, aby mógł przysiąść, pogawędzić, posłuchać muzyki, pograć w piłkarzyki, napić się soku;)

Utopia to projekt otwarty na kreatywnych ludzi z pasją. Ściany przygotowane są pod wystawy, sprzęt muzyczny czeka... Wystarczy, że przyjdziesz z pomysłem i zaczniesz go realizować. To może być miejsce współtworzone przez Ciebie!
Mury Utopii dźwigały już nie jedna wystawę. Odbywały się tu wieczorki poetyckie, pokazy filmów, potańcówki, małe koncerty, imprezy techno, targi prasy niezależnej, a nawet konkurs win. Inicjatyw nie sposób już zliczyć.

Dochód wygenerowany przez kawiarnię w całości przeznaczany jest na działalność CRK, na remonty, Food not Bombs, realizację kolejnych projektów. Nikt nie zarabia na tym przedsięwzięciu.

Utopia to nie jest kolejna trendy knajpka . To miejsce przepływu informacji i idei, miejsce spotkań zaskakujące swą różnorodnością.


Dodaj do:

Mapa
Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing