Centrum Kultury Agora

ul. Serbska 5a, 51-111 Wrocław


Nazwa:Centrum Kultury Agora
Adres:

ul. Serbska 5a, 51-111 Wrocław

Kontakt:

tel. +48 71 325 14 83  | www.ckagora.pl

Centrum Kultury Agora


Centrum Kultury AGORA jest miejscem otwartym na dialog: z przestrzenią, jak i z człowiekiem. Otwartość, wielowymiarowość i nowoczesność to wyznaczniki centrum jako instytucji samorządowej.  AGORA jest ośrodkiem kulturalnym dzielnicy Różanka, a jej celem jest szeroko rozumiana promocja kultury, a także wielokierunkowa, otwarta działalność edukacyjna i artystyczna. Nazwa placówki nawiązuje do starożytności, Agora w miastach starożytnej Grecji była głównym placem, centrum, wokół którego toczyło się życie polityczne i religijne. Tutaj również odbywały się zgromadzenia obywateli. Do takich idei nawiązuje współczesna wrocławska AGORA, która ma być miejscem spotkań, dyskusji, działalności mającej pobudzać odbiorców do zaangażowania w rozwój indywidualny oraz kreowanie przestrzeni publicznej.

DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNA  
Wybiegając naprzeciw oczekiwaniom dzieci, młodzieży i dorosłych oferując szeroką gamę zajęć pobudzających kreatywność i wyobraźnię młodych ludzi. W ofercie centrum znajdują się warsztaty z plastyki, tańca, śpiewu, gry na instrumentach muzycznych, teatru. Od 2009 roku centrum zaprasza również do uczestnictwa w warsztatach autorskich: ceramiki, szkła fusingowego, biżuterii artystycznej, dizajnu. Prowadzenie zajęć na wysokim poziomie umożliwiają, obok wykwalifikowanych pracowników, w pełni wyposażone pracownie (m.in. w piece ceramiczne i fusingowe, prasę graficzną).

PROMOCJA KULTURY 
Oprócz stałych zajęć o charakterze warsztatowym w CK AGORA realizowane są projekty o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym: koncerty, spektakle, wystawy, festiwale, imprezy plenerowe, konferencje popularno-naukowe. Stwarzamy także możliwość integracji twórców i środowisk kulturalnych, zarówno profesjonalnych jak i amatorskich. Realizacja projektów oparta jest na współpracy z licznymi instytucjami kultury i oświaty, organizacjami pozarządowymi, środowiskiem artystycznym, osobami i firmami, którym nie tylko zawodowo bliskie są sprawy związane z kulturą.

Nowa siedziba Centrum Kultury Agora przy ul. Serbskiej 5a – razem z sąsiadującymi Centrum Informacyjno - Bibliotecznym i Restauracją - została zaprojektowana i zbudowana według standardów europejskich, a wyposażenie spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców. Pomieszczenia i sale w budynku są klimatyzowane i przystosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych.


logoW centrum kultury Agora znajdziecie:

- salę widowiskową (dla ok.200 os., z profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem)
- salę baletową (wyposażoną w lustra i drążki)
- salę teatralną (dla ok.100 os.)
- salę konferencyjną (dla 25 osób)
- studio nagrań
- galerię
- pracownię malarską
- pracownię ceramiczną z piecem do wypału gliny i szkła
- pracownię fotograficzną
- pracownię muzyczną
- pracownię instrumentalną

Dla rodziców i opiekunów dzieci uczestniczących w zajęciach, przewidziano wygodne „kąciki” z TV. Będzie można skorzystać również z czytelni w bibliotece i oferty restauracji. Dla zmotoryzowanych przewidziano ponad 50 miejsc parkingowych, a dla rowerzystów bezpieczne stojaki.


Dodaj do:

Mapa
Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing