Centrum Kultury Wrocław - Zachód

ul. Chociebuska 4-6, 54-433 Wrocław


Nazwa:Centrum Kultury Wrocław - Zachód
Adres:

ul. Chociebuska 4-6, 54-433 Wrocław

Kontakt:

tel. +48 71 354 46 60 www.ckwz.art.pl

Centrum Kultury Wrocław - Zachód


logo


Centrum Kultury Wrocław-Zachód to instytucja samorządowa działająca od października 2002 roku. Mieści się w nowoczesnym obiekcie, bardzo dobrze wyposażonym w sprzęt najwyższej jakości (oświetleniowy, nagłaśniający i filmowy) jak również niezbędne pomieszczenia: salę teatralno-kinową (280 miejsc), kameralną (100 miejsc), dwa duże hole wystawiennicze, co niewątpliwie umożliwia prowadzenie interesujących zajęć na bardzo wysokim poziomie.

W celu rozszerzenia i uatrakcyjnienia oferty, ale także odpowiadając na potrzeby lokalnej społeczności od września 2006 Centrum wprowadziło działalność kinową.
sala widowiskowa

Od października 2003 roku działa w Centrum Ośrodek Filmu Niezależnego, w ramach, którego prezentowane są filmy twórców niezależnych, zarówno znanych, jak i nieznanych. OFN to nie tylko projekcje, to także spotkania i dyskusje miłośników kina ambitnego, oraz całoroczne warsztaty filmowe, które przyciągają młodych ludzi. Młodzi twórcy pod okiem fachowców (reżyser, scenarzysta, operator) uczą się sztuki filmowej zarówno teoretycznie, jak i praktycznie.

Realizując projekty artystyczne, Centrum kształtuje postawy twórcze, rozwija uzdolnienia artystyczne, a także, przez niekonwencjonalne formy, uczy dzieci i młodzież zachowań społecznie akceptowanych.
Centrum to miejsce, gdzie organizowane są koncerty, recitale, wystawy, spektakle teatralne, programy kabaretowe, widowiska estradowe.


Dodaj do:

Mapa
Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing