Centrum Kultury Zamek

pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław


Nazwa:Centrum Kultury Zamek
Adres:

pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław

Kontakt:

tel. +48 71 349 13 59 | www.zamek.wroclaw.pl

Centrum Kultury Zamek


Centrum Kultury „ZAMEK” jest samorządową instytucją kultury. Siedziba mieści się w wyjątkowym obiekcie: zabytkowym pałacu o barokowej bryle i ponad 800 letniej historii. Pomimo historycznej siedziby, CKZ jest instytucją nowoczesną i otwartą na każdego, kto wyraża jakąkolwiek chęć twórczego spędzania wolnego czasu. Centrum Kultury „ZAMEK” to miejsce poszukiwania, odnajdywania i rozwijania swoich pasji, to miejsce spotkań i twórczej samorealizacji.

zamekDo stałych form działalności Centrum należą zajęcia prowadzone w sekcjach zainteresowań. Profesjonalni instruktorzy pomagają rozwijać umiejętności w dziedzinach: sztuki plastyczne, taniec nowoczesny, klasyczny, flamenco, balet, ceramika artystyczna, nauka gry na instrumentach: pianino, gitara, zajęcia teatralno-wokalne. 

CKZ umożliwia nie tylko rozwój własnych umiejętności i pasji, pomaga również publicznie je prezentować - podczas specjalnych pokazów i wystaw.

Centrum Kultury „ZAMEK” to miejsce spotkań z twórcami kultury – organizuje wieczorki literackie, koncerty, spektakle teatralne oraz wystawy sztuki współczesnej, jak i tej należącej do klasyki.

Centrum współpracuje z innymi instytucjami kultury, stowarzyszeniami oraz indywidualnymi animatorami życia kulturalnego na terenie kraju i zagranicą.

Organizuje autorskie projekty kulturalne, które stały się wizytówką Centrum: zakorzeniona w mitologii słowiańskiej Noc Świętojańska (czerwiec), ogólnopolskie spotkania miłośników fantastyki Dni Fantastyki (przełom czerwca i lipca), średniowieczny Jarmark Jadwiżański (październik), Międzynarodowy Festiwal OPOWIADANIA (październik), Prezentacje Muzyki Akordeonowej HARMONIA VIVA (listopad)


Godziny otwarcia:

poniedziałek - czwartek - 8.00 - 20.00 piątek - 8.00 - 18.00
soboty i niedziele - 9.00 - 16.00

[oraz w przypadku imprez w godzinach zgodnych z harmonogramem działalności Centrum Kultury "Zamek"]


Galeria - godziny otwarcia:

od poniedziałku do piątku - 10.00 - 20.00
w soboty i niedziele - 10.00 - 18.00Dodaj do:

Mapa
Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing