Centrum Poznawcze | kompleks Hali Stulecia

ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław


Nazwa:Centrum Poznawcze | kompleks Hali Stulecia
Adres:

ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

Kontakt:

tel. +48 71 347 72 00 | www.halaludowa.wroc.pl

Centrum Poznawcze | kompleks Hali Stulecia


W obrębie specjalnie zaadoptowanych wnętrz Hali już wkrótce otwarta zostanie ścieżka edukacyjno-poznawczo-rekreacyjna, która składać się będzie z czterech pomieszczeń: Visitor’s center, Pokój historyczny, Pokój edukacyjno-poznawczy i Galeria. Wszystkie części ścieżki tworzą spójną całość prezentująca w kompleksowy sposób architektoniczny i historyczny rys Hali Stulecia, Wrocławia, regionu i innych obiektów z listy UNESCO. Bogato wyposażona w urządzenia multimedialne przestrzeń inspiruje i zachęca odwiedzających do lepszego zrozumienia fenomenu obiektu.

Visitor’s center
Miejscem w którym będzie można uzyskać podstawowe informacje o Hali Stulecia będzie Visitor’s Center. Do odbycia wirtualnej podróży zachęcą m.in. animacje wyświetlane na dotykowych monitorach. Znajdujący się dalej sklep z pamiątkami da możliwość zakupu interesujących książek, płyt CD/DVD i innych gadżetów.

Pokój historyczny
Pierwszym pomieszczeniem ekspozycyjnym Centrum Poznawczego będzie Pokój Historyczny, pełniący funkcję reprezentacyjną i będący swego rodzaju wizytówką całego obiektu. Zabierze on odwiedzających do początków XX wieku, a wrażenie to spotęguje odpowiednio dobrana scenografia, oświetlenie i stylizowane meble. Prezentacja będzie dotyczyć przedstawienia twórców kompleksu – Maksa Berga i Hansa Poelziga oraz wyjaśnienia skali obiektu i jego oryginalności. Jedną z atrakcji tego pokoju będzie stanowić projekcja filmu z dziejów Hali Stulecia, w tym z otwarcia Wystawy Stulecia.  Migocące szuflady,  interaktywne księgi wypełnione zdjęciami i treścią wyjaśnią koncepcję zabudowy terenów przekazanych przez miasto i wykorzystania żelbetu jako materiału budowlanego.

Pokój edukacyjno-poznawczy
Ekspozycja w pokoju edukacyjno-poznawczym będzie dotyczyć podkreślenia wyjątkowości Wrocławia pod względem architektonicznych rozwiązań mieszkaniowych na tle Europy. Wycieczka rozpocznie się zapoznaniem odwiedzającego ze zmianami terytorialnymi Wrocławia począwszy od X wieku. Dotykowe mapy i plany Wrocławia, makiety obiektów będą mieć na celu uświadomienie zmian urbanistycznych, rozrastanie i rozbudowanie miasta oraz przeistoczenie miasta w metropolię. Oglądający będzie mógł zapoznać się z zabudową mieszkalną Wrocławia z lat dwudziestych i trzydziestych.

Druga część pokoju przedstawia Halę i jej rolę w kształtowaniu historii architektury nowoczesnej. Prezentacja na ekranach dotykowych unaocznia skalę przedsięwzięcia w stosunku do podobnych obiektów na świecie. Głównym punktem tego pomieszczenia jest ściana dwustronnie prezentująca fenomen dwóch kopuł – wrocławskiej Hali Stulecia i rzymskiego Panteonu. Znajdujący się nieopodal ekran interaktywny pozwoli zwiedzającym zapoznać się z innymi znaczącymi kopułami na świecie.

Galeria
Miejscem wycieszenia po wizycie w pokoju historycznym i edukacyjno-poznawczym jest Galeria, która pozwali rozszerzyć informacje o Hali Stulecia. Atrakcją tego miejsca jest interaktywna podłoga, która umila czas oczekiwania na program kulminacyjny pod kopułą.

Kopuła
Punkt kulminacyjny Centrum Poznawczego w Hali Stulecia będzie tworzyć przedstawienie pod kopułą. Największe w Europie multimedialne widowisko światła i dźwięku wykonane w technologii video - mappingu oczaruje widzów i dostarczy niezwykłych przeżyć.

Poznajcie Centrum Poznawcze


> Hala Stulecia <

> Pergola <

> Wrocławskie Centrum Kongresowe | kompleks Hali Stulecia <
Dodaj do:

Mapa
Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing