Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin

ul. Stanisława Dubois 33-35a, 50-535 Wrocław


Nazwa:Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin
Adres:

ul. Stanisława Dubois 33-35a, 50-535 Wrocław

Kontakt:

tel.  +48 71 733 44 33 / kontakt@krzywykomin.pl

Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin


Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin położone jest zrewitalizowanym budynku poprzemysłowym z 1888 roku (dawnej pralni i farbiarni), który znajduje się na podwórku przy ulicy Dubois 33-35a - w kwartale zabudowanym zabytkowymi kamienicami z XIX wieku w samym sercu wrocławskiego Nadodrza.

Krzywy Komin  to 1200 m2 przestrzeni dla designu, rzemiosła, kultury i sztuki.
Do dyspozycji designerów, artystów i biznesmenów oddajemy:
5 specjalistycznych pracowni (m.in. Rzemiosła Artystycznego i Sztuki, Fotografii, Projektowa)
2 sale przeznaczone do szkoleń teoretycznych
salę koncertowo-teatralną
2 galerie wystawienniczePodstawową funkcją Krzywego Komina jest działalność edukacyjna i kulturotwórcza. Realizowana ona będzie przede wszystkim przez organizowanie rozmaitych szkoleń i warsztatów - Krzywy Komin pomagać będzie rozwijać kompetencje zawodowe i kulturowe angażując do współpracy specjalistów z różnych dziedzin, wykorzystując najnowsze technologie czy ucząc przedsiębiorczości, marketingu i promocji. Działania edukacyjne uzupełniane będą przez organizowane w CRZ wystawy, koncerty, spektakle teatralne, pokazy filmów oraz debaty dotyczące kultury. "Krzywy Komin" jest dzięki temu jedynym we Wrocławiu miejscem łączącym kształcenie teoretyczne i praktyczne, kreację i funkcje wystawiennicze. Odwiedzający mogą w CRZ przejść drogę od idei, przez jej realizację aż po prezentację finalnego produktu publiczności.

Nadodrze to miejsce pełne kreatywności i pasji - od lat stanowi największe w mieście skupisko rzemieślników, a od jakiegoś czasu przyciąga również młodych artystów i designerów. Zainspirowani niezwykłym duchem tego miejsca chcemy w „Krzywym Kominie” integrować lokalną społeczność, łącząc te dwie grupy. W centrum zainteresowań CRZ leży współczesny design spleciony z klasycznym rękodziełem – rzemiosło na miarę XXI wieku. To sprawia, że program „Krzywego Komina” skierowany jest zarówno do artystów, projektantów i rzemieślników, jak i do osób, które chcą poszerzyć swoje horyzonty i zdobyć nowe umiejętności.

foto. Aleksandra Bledowska


Dodaj do:

Mapa
Komentarze


Anna, IP 10.10.11.3
2016-08-30 08:58:31

Chciałam odwołac wystawe u państwa na 1 ,2 wrzesnia znaleźliśmy tańszą oferteDodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing