Czerwiec w Instytucie Grotowskiego


Nazwa:Czerwiec w Instytucie Grotowskiego
Termin:2017-06-05 - 2017-06-30

Czerwiec w Instytucie Grotowskiego


Zanim na dobre rozpocznie się sezon wakacyjny, w czerwcu zapraszamy do Instytutu Grotowskiego na wydarzenia, skierowane nie tylko do wielbicieli teatru, ale też fotografii, literatury oraz filmu. W programie znalazły się dwa spektakle:  przygotowane przez Teatr ZAR „Medee. O przekraczaniu” i „Wszyscy=bogowie we krwi” Teatru Układ Formalny, wystawa fotografii „Różnorodność Syberii”, spotkanie wokół książki Włodzimierza Hermana „Mój Dybuk. W poszukiwaniu tożsamości: drogi, bezdroża, dygresje” oraz  premierowy pokaz filmu „Ustawienia” Marty Streker. 

„Medee. O przekraczaniu” | spektakl Teatru ZAR | 5–9 czerwca | 20:00 Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli
Bilety: 20 zł
Spektakl muzyczny, na którego dramaturgię składają się pieśni w językach arabskim, perskim, kurdyjskim, wykonywane przez zaproszone do projektu śpiewaczki z Kairu, Teheranu i Stambułu. Teatr ZAR przygotował opowieść o Medei poza czasem, poza mitem: istotą jest tu emigracja – kwestia uniwersalna, a równocześnie bardzo współczesna.

  „Różnorodność Syberii” | wystawa fotografii Agnieszki Kaniewskiej, Michaliny Wojaczek, Gianluki Olcesego | 9 czerwca – 7 lipca, wernisaż 9 czerwca o 20:00 CaféTHEA (Przejście Żelaźnicze)
Wstęp wolny
Fotograficzna opowieść o Syberii: jej miastach, bezdrożach, świętych miejscach; krainie wielkiej w swojej różnorodności, gdzie przyroda splata się z wielowiekową obecnością człowieka. Wystawa stanowi cenne dopełnienie kursu wiodącego Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań koncentrującego się w tym roku na zjawisku szamanizmu syberyjskiemu.

Spotkanie z Włodzimierzem Hermanem poświęcone jego książce „Mój Dybuk. W poszukiwaniu tożsamości: drogi, bezdroża, dygresje”, prowadzenie Jarosław Fret | 13 czerwca | 19:00 Instytut Grotowskiego, Sala Kinowa, Przejście Żelaźnicze
Wstęp wolny
Włodzimierz Herman opowiada o swoim życiu i fascynacji przenikaniem się dwóch kultur, z których się wywodzi – polskiej i żydowskiej. Opowieść tę ilustruje własnym przekładem dramatu „Dybuk” An-skiego.

„Ustawienia” | premierowy pokaz krótkometrażowego filmu Marty Streker | 26 czerwca | 20:00 Instytut Grotowskiego, Sala Kinowa (Przejście Żelaźnicze)
Bilety: 10 PLN
„Ustawienia” to wykrzywiony zapis krótkoterminowej terapii, dążącej do odkrycia sedna problemów w relacji ojciec – syn metodą hellingerowskich ustawień rodzinnych. To kolejna premiera w tym sezonie zrealizowana w ramach Programu podyplomowej samoformacji aktorskiej.

„Wszyscy=bogowie we krwi” | spektakl Teatru Układ Formalny na motywach „Władcy much” Williama Goldinga | 29–30 czerwca | 20:00 Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium (Przejście Żelaźnicze)
Bilety: 15 zł
Jakie mechanizmy stoją u źródeł zła? W ramach swojego przedstawienia aktorzy Układu Formalnego analizują takie zagadnienia jak przemoc w grupie czy relacja władca–poddany. Spektakl powstał w  ramach Programu podyplomowej samoformacji aktorskiej. Kontakt: rezerwacje@ukladformalny.pl, tel. 730 043 828, 570 572 153.  Zapraszamy też na regularne treningi prowadzone przez członków Studia Kalari oraz Studia Kokyu.

Więcej informacji o wydarzeniach organizowanych przez Instytut Grotowskiego można znaleźć na stronie www.grotowski-institute.art.pl.
Sprzedaż biletów i rezerwacja miejsc na spektakle: sekretariat@grotowski-institute.art.pl, tel. 71 34 45 320.

Dodaj do:
© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing