Devebere. Air, garbage, people | wystawa

Muzeum Współczesne Wrocław


czwartek 28 czerwca 2012 - niedziela 26 sierpnia 2012
Każdy(a) - poniedziałek - środa - czwartek - piątek - sobota - niedziela - 12:00Nazwa:Devebere. Air, garbage, people | wystawa
Miejsce:Muzeum Współczesne Wrocław
Adres:

Plac Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław

Termin: czwartek 28 czerwca 2012 - niedziela 26 sierpnia 2012
Każdy(a) - poniedziałek - środa - czwartek - piątek - sobota - niedziela - 12:00
Cena: 10.00 zł do 30.00 zł

Devebere. Air, garbage, people | wystawa


„DEVEBERE. Air, garbage, people” – wystawa prezentująca pomysły i realizacje dwóch ludzi – polsko-hiszpańskiego duetu architektów – Macieja Siudy i Rodriga Garcii Gonzaleza, którzy wygrali międzynarodowy konkurs na zaprojektowanie jednego z pawilonów podczas tegorocznego biennale architektonicznego w Wenecji. Konstrukcja będzie wykonana niemal w całości z plastikowych butelek PET.

Z chaosu, wielości materii, bałaganu myśli mają prawo powstawać rzeczy piękne, transparentne i pożyteczne. Przydające się ludziom, bo przecież o nich w tym wszystkim powinno chodzić. Wystawa, którą prezentujemy w Muzeum Współczesnym Wrocław, tylko pozornie jest jedynie kolejnym ciekawym projektem architektonicznym. DEVEBERE dotyczy czegoś więcej niż architektury. Pokazuje, jak COŚ powstaje z NICZEGO, jak rodzi się pomysł i jak żonglowanie nim może być przyjemne. DEVEBERE to opowieść o zabawie plastikowymi butelkami (z bardzo poważnymi konsekwencjami), doszukiwaniu się nowych funkcji w ich powtórnych użyciach oraz odnajdywaniu piękna w śmieciu. Autorzy wystawy – Maciej Siuda i Rodrigo Garcia Gonzalez – parafrazując niektóre realizacje Vika Muniza –pokazują, jak bezsens nabiera sensu.

DEVEBERE to konceptualna wystawa, gdyż produkt finalny – czyli konkretny obiekt wykonany z butelek PET – jest wciąż czymś tymczasowym, efemerycznym. Efektem kaprysu artysty/architekta lub potrzeby chwili (np. zapewnienie niedrogich mebli albo schronienia). Najważniejsze jest odtworzenie i udokumentowanie procesu twórczego. Chaotyczne myśli stopniowo się strukturyzują, pozostając jednak lekkimi i prostymi na tyle, że mogą za chwilę wznieść się w powietrze.

Projekt zrealizowany dzięki pomocy Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania ALBA SA, które wypożyczyło surowiec do zrealizowania wystawy.

Wernisaż i spotkanie z architektami: 28.6.12 (czwartek), godz. 19 
Wystawa trwa od 28.6.12–26.8.12  

Dodaj do:

Mapa


Sprawdź » Food&Drink we Wrocławiu! | Sprawdź » Noclegi we Wrocławiu!   

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing