Dotknąć. Aleksandra Śmigielska | wystawa

Muzeum Współczesne Wrocław


piątek 30 czerwca 2017 - poniedziałek 7 sierpnia 2017
Każdy(a) - poniedziałek - środa - czwartek - piątek - sobota - niedziela - 12:00Nazwa:Dotknąć. Aleksandra Śmigielska | wystawa
Miejsce:Muzeum Współczesne Wrocław
Adres:

Plac Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław

Termin: piątek 30 czerwca 2017 - poniedziałek 7 sierpnia 2017
Każdy(a) - poniedziałek - środa - czwartek - piątek - sobota - niedziela - 12:00
Cena: 5.00 zł do 10.00 zł

Dotknąć. Aleksandra Śmigielska | wystawa


Muzeum Współczesne Wrocław 30.6–7.8.2017 
Wernisaż:  30.6 (piątek), godz. 18:00, galeria fotograficzna na 1. piętrze

To jest wiersz Wojaczka, ale wy słów nie szukajcie. Słów tu nie ma, możecie je jedynie poczuć, dotknąć lub wspomnieć. Prowadzić swoją myśl po sznurku doświadczenia lub prywatnej historii. Aleksandra Śmigielska patrzyła jak babcia wychodzi stąd. Stąd, czyli ze świata który znamy. Znikanie, najpierw w starości, a potem w niebycie, jest scenariuszem znanym wszystkim. Efemerycznym? Bywa. Często bardzo konkretnym, który pozostawia nas w smutku, uczuciu porzucenia.

Fotografka towarzyszyła swojej babci w ostatnich tygodniach przed jej śmiercią. Patrzyła jak powoli odsuwa się od życia. Tak powstał fotograficzny projekt „Ona w kwiatach”, na tej wystawie zestawiony z innym, mniej dosłownym, wizualnie jeszcze bardziej poetyckim.   „Dotknąć” to seria fotografii zainspirowanych poezją Rafała Wojaczka. Wizualne pułapki, wrażenia, powidoki i pamięć rzeczy, stanów, osób – często tylko i aż tyle – pozostawia nam to coś, co nazywamy realnością.

Ulotność widać i czuć w obydwu fotograficznych projektach Śmigielskiej. Stałość, to koncept tyleż pożądany, co naiwny. Cieleśnie wyrażające się westchnienie można jednak dotknąć i poczuć. Na chwilę, przez moment. 
Bartek Lis – kurator
Dodaj do:

Mapa© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing