"Dzieci na A" | wystawa fotografii

Rynek Wrocławski | ul. Świdnicka / ul. Oławska

Nazwa:"Dzieci na A" | wystawa fotografii
Miejsce:Rynek Wrocławski | ul. Świdnicka / ul. Oławska
Adres:

Rynek

Termin: Start: 09:00 piątek 21 kwietnia 2017
do: niedziela 30 kwietnia 2017, codziennie o 09:00
Cena: darmowe

"Dzieci na A" | wystawa fotografii


W dniach 21-30.04.2017r., na ulicy Oławskiej (deptak przy fontannie), będzie można obejrzeć zdjęcia, przedstawiające dzieci z diagnozą autyzmu.

Celem wystawy jest przybliżenie tematu autyzmu, poprzez pokazanie dzieci z ich emocjami i fascynacją niuansami w obrębie zjawisk, których zwykle nie dostrzegamy. Jest to nie tyle podkreślenie inności, co próba zobrazowania jej, jako równoprawnego przeżywania świata i siebie.


Autyzm to nie tylko problem rozwojowy, ale też odmienny sposób postrzegania. Czasem fascynujący, czasem boleśnie trudny.

Każde zdjęcie opatrzone zostanie dwoma opisami. Jednym (z perspektywy terapeuty), określającym specyfikę zachowania; drugim (poetycki), oddającym niezwykłość i nieprzewidywalność świata, widzianego oczami dziecka i przeżywanego z jego wrażliwością.

Autorką zdjęć jest Sylwia Bukowicka – fotografka i podróżniczka. Znana polska alpinistka i himalaistka, wyróżniona nagrodą Kolosów za zdobycie dwóch ośmiotysięczników w jednym roku. Mama dwóch córek.

Twórczynią poetyckich opisów jest Iga Zakrzewska-Morawek, autorka książki „Świat według Żunia”. Mama Dominika – chłopca z achondroplazją i autyzmem.

Opisem i opieką merytoryczną zajęły się: Joanna Parczewska – neurologopeda, terapeuta mowy i komunikacji dzieci z autyzmem oraz Anna Awdziewicz – psycholog, terapeuta dzieci z autyzmem, wykładowca DSW. Obie prowadzą Przedszkole Terapeutyczne „Łatwo Powiedzieć” oraz Wrocławską Fundację „Łatwo Powiedzieć”.


Patronat nad akcją objęły:

Urząd Miejski Wrocławia Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych
Konsulat Norwegii we Wrocławiu

Dodaj do:

Mapa© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing