Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych

ul.Grabiszyńska 56, 53-504 Wrocław


Nazwa:Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych
Adres:

ul.Grabiszyńska 56, 53-504 Wrocław

Kontakt:

tel./fax +48 71 795 66 67 www.firlej.wroc.pl

Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych


Ośrodek Działań Artystycznych "Firlej" to miejska jednostka kultury Wrocławia, organizująca cenione przez publiczność z całej Polski koncerty jazzowe, rockowe, muzyki alternatywnej i elektronicznej. Założeniem menedżerów było wyjście poza ramy lokalnej placówki kulturalnej. Określona została wizja działalności, skoncentrowanie na byciu zawsze "o krok przed innymi".

Doświadczenie i odważne plany spowodowały, że Firlej stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku polskich klubów muzycznych. Ośrodek zyskał popularność również zagranicą, do czego przyczyniła się produkcja festiwali o zasięgu międzynarodowym: Avant Music Festival i Asymmetry Festival.

Poprzez skrupulatny dobór unikatowego repertuaru, śledzenie trendów w rozwoju kultury, Firlej jest obecnie mekką dla fanów muzyki awangardowej, szczególnie z obszaru free jazzu i eksperymentalnego rocka. W koncertach organizowanych przez klub, uczestniczy publiczność zarówno z całej Polski jak i z sąsiednich państw. Działalność ODA Firlej, w połączeniu z realizowaną misją stanowi o jego niepowtarzalności.

Ośrodek i jego propozycje dostrzegane są przez dolnośląskie i ogólnopolskie media. W grudniu 2008 roku, Firlej otrzymał certyfikat "Kulturalnego Miejsca", wydawany przez tygodnik "Przekrój". Na stałe klub współpracuje z takimi mediami jak Machina, Aktivist, Gazeta Wyborcza, PR 3, Radio RAM, Onet.pl, Myspace.com i wiele innych.


Na scenie Firleja występowali wybitni artyści, którzy tworzą podwaliny nowoczesności w muzyce:

Jazz i improwizacja:
Peter Broetzmann, Ken Vandermark, Theo Jorgensmann, Marc Ribot, Matthew Shipp, The Thing, Sotoko Fuji Quartet, Joe Jardullo, Herb Robertson, Mikołaj Trzaska, Marcin i Bartłomiej "Brat" Oleś, Rob Mazurek, Mauricio Takara, Phil Minton, Shofar

Rock, post rock, metal:
Baroness, Minsk, Donna Regina, Ufomammut, A Storm of Light, amenra, This Will Destroy You, Fishbone, Rykarda Parasol, Jarboe, Michael Gira, Zu, Red Sparowes, Cult of Luna, Isis, Pelican, Bohren, The Young Gods, Death Angel, Disfear, Mono, Boris, Samael, Lvmen, No Means No, Acid Mother Temple, 65daysofstatic.

Elektronika: Zbigniew Karkowski, KTL, Scorn, Tarwater, Andrew Pekler i Mapstation i wielu wielu innych.

Muzycy doceniają atmosferę klubu, profesjonalną obsługę, a zwłaszcza jakość dźwięku.
Firlej to również miejsce niezwykle przyjazne dla artystów, otwarte na twórcze inicjatywy ("Miejsce dla sztuki w Firleju" - wystawy malarstwa, grafiki, fotografii) i wszelkie formy artystycznego wyrazu (festiwale: Unsound on Tour, Industrial Festival, Intuitiva, Japanees New Music).


fot.  Alicja Kołodziejczyk


ARTYKUŁY ZWIĄZANE Z: FIRLEJ

Otto Von Schirach - fotorelacja z kolejnej odsłony Assymetry Festival
Za każdym razem szukam siebie - wywiad z Justyną Steczkowską
Justyna Steczkowska – to jej czas?
O dewaluacji slowa "festiwal"
New York – wystawa fotografii LUCA
O dewaluacji słowa "festiwal" - rozmowa z Robertem Chmielewskim
Avant trwa!!!

Nadchodzące wydarzenia

19:00 08.07.2017 Muzyka Anathema | koncertDodaj do:

Mapa
Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing