Fundacja Bente Kahan | Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej

ul. Włodkowica 5, 50-072 Wrocław


Nazwa:Fundacja Bente Kahan | Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej
Adres:

ul. Włodkowica 5, 50-072 Wrocław

Kontakt:

tel. +48 71 782 81 23 www.fbk.org.pl

Fundacja Bente Kahan | Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej


Fundacja, założona przez norwesko-żydowską artystkę Bente Kahan, ma na celu przedstawienie żydowskiej kultury i historii szerszej publiczności, głównie we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku oraz odnowienie i utrzymywanie żydowskiego dziedzictwa w tym regionie.

Pierwszym głównym celem FBK jest odrestaurowanie Synagogi Pod Białym Bocianem, historycznego budynku z 1829 r., zbudowanego według projektu Carla Ferdinanda Langhansa Jr., który również zaprojektował budynek opery wrocławskiej i syna Fritza Langhansa, architekta Bramy Brandenburskiej.

Po renowacji w synagodze mieścić się będzie Muzeum Żydowskie poświęcone historii Żydów we Wrocławiu - miejsce, gdzie bogate dziedzictwo nieistniejących juz społeczności żydowskich na zawsze zostanie zapamiętane.

Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej we Wrocławiu, które mieści się w synagodze i jest administrowane przez FBK, juz teraz, mimo trwających prac remontowych prowadzi pełną działalność, organizując przez cały rok przedsięwzięcia kulturalne i edukacyjne.

Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem we Wrocławiu jest miejscem dla wzajemnego szacunku i zrozumienia. Żywe serce żydowskie w środku Europy.
W 2006 r. Bente Kahan otrzymała za swoja pracę Nagrodę Prezydenta Miasta.


Dodaj do:

Mapa
Komentarze


kaja, IP 80.54.176.34
2009-10-21 15:25:33

beznadziejnaDodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing