Galeria 2. piętro TMW

ul. Edyty Stein 16 m 6
2 piętro


Z powodu remontu kamieniczki Małgosia
Galeria 2. piętro działać będzie gościnnie
w różnych miejscach.

 


Nazwa:Galeria 2. piętro TMW
Adres:

ul. Edyty Stein 16 m 6
2 piętro


Z powodu remontu kamieniczki Małgosia
Galeria 2. piętro działać będzie gościnnie
w różnych miejscach.

 

Kontakt:

tel. +48 71 342 38 31

Galeria 2. piętro TMW


Galeria 2. piętro działa przy TMW od pięciu lat. W jej programie znalazły się najważniejsze deklaracje statutu towarzystwa.

Ambicją galerii jest wyrabianie w mieszkańcach, zwłaszcza młodych, szacunku do osiągnięć wybitnych miejscowych twórców. Placówka nie tylko promuje artystów i ich dzieła, ale także zabiega o włączenie ich w szerszy obieg promocji miasta.

Galeria wpisuje się w najchlubniejsze karty TMW, niegdyś pierwszego patrona Jerzego Grotowskiego, organizatora słynnej manifestacji sztuki nowoczesnej - sympozjum „Wrocław 70”, a także miejsca spotkań i prezentacji Grupy Wrocławskiej, której przewodził prof. Eugeniusz Geppert.
Na drugim piętrze odbyło się ponad 50 wystaw indywidualnych, w tym m. in. Wacława Szpakowskiego, Waldemara Cwenarskiego, Józefa Hałasa, Eugeniusza Geta Stankiewicza, Pawła Jarodzkiego, Tomasza Brody, Haliny Pawlikowskiej, Michała Jakubowicza, Krzysztofa Wałaszka, Kurta Fleckensteina, Antka Wajdy, Tomasza Domańskiego, Barbary Kaczmarek, Anny Szpakowskiej-Kujawskiej.

Galeria otoczyła szczególną opieką dzieło wrocławskiego Mistrza - prof. Józefa Hałasa. Gabinet "31", na trzecim piętrze kamieniczki, stał się miejscem preze ntacji Jego prac ze wszystkich okresów twórczych. Jest to ekspozycja stała. Artystyczna wizytówka miasta.

Osobny wątek stanowią projekty artystyczne i działania promocyjne na zewnątrz. Chlubę galerii stanowią "Pozdrowienia z Wrocławia" - pocztówki, dzieła sztuki, zaprojektowane przez znanych wrocławskich artystów (także tych, którzy się dobrze zapowiadają), z inicjatywy Cezarego Kaszewskiego, dziennikarza, kolekcjonera i miłośnika sztuki.
Pierwsza odsłona odbyła się wioną 2007, następna planowana jest w listopadzie.
Niedawno w wyniku współpracy z „Mamutem”, na rynku ogólnopolskim pojawił się piernik wrocławski w artystycznej szacie Tomka Brody, z wizerunkami kamieniczek Jaś i Małgosia.

2. piętro nawiązało współpracę z Narodową Galerią Sztuki „Zachęta”. Latem 2005 w tej najbardziej prestiżowej galerii w Polsce eksponowano retrospektywę Józefa Hałasa. Galeria podjęła także współpracę artystyczną z Operą Wrocławską, doprowadzając do wystawy Łukasza Huculaka, w foyer opery.

Kuratorka galerii zaangażowała się w promocję i doprowadziła do realizacji artystycznego prezentu dla miasta - Bramy przy ul. Karkonoskiej autorstwa Kurta Fleckensteina. Ostatnim dużym projektem były Urodziny Mistrza - 80-lecie Józefa Hałasa, zorganizowane we wrocławskim Muzeum Narodowym i w kamieniczce Małgosia.

Godziny otwarcia Galerii od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-16:00

Kurator: Ewa Kaszewska

Fot.Urszula Śliz zdjęcia z wystawy Urszuli Śliz "Dychotomia. Widok z okna"
Dodaj do:

Mapa
Komentarze


rob, IP 89.74.172.168
2009-06-18 22:17:03

ciekawa galeria, dobra sztuka. spokorob, IP 89.74.172.168
2009-06-18 22:20:50

dodam jeszcze, że galeria dobrze położona. We wrocławskim rynku. Słynnym!!!przejezdny, IP 89.74.172.168
2009-06-18 22:30:32

byłem, odwiedziłem, polecamDodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing