Galeria Tkacka na Jatkach

ul. Stare Jatki 19/24, 50-111 Wrocław


Nazwa:Galeria Tkacka na Jatkach
Adres:

ul. Stare Jatki 19/24, 50-111 Wrocław

Kontakt:

tel/fax +48 71 344 38 78 | www.galeria.md4.pl

Galeria Tkacka na Jatkach


Galeria należy do zespołu 24 kamieniczek, które już we wczesnym średniowieczu były murowane. Tak zwane "Macella antiqua" - znajdują się na terenie Starego Miasta, w części północno-zachodniej, w pobliżu koryta Odry, na północ od Kościoła Św. Elżbiety, na obszarach pierwotnej kurii książęcej. W latach 1241/42, przy założeniu miasta, Stare Jatki wraz z innymi pobliskimi terenami zostały ofiarowane wójtowi i radzie miejskiej. Od najwcześniejszych lat jedynie Jatki posiadały funkcję handlową, a nazwa ich pochodzi od kramów mięsnych. Obecnie, dawna funkcja obiektu nadaje uliczce unikalny charakter. Od 1991r. uliczka wraz z ulokowanymi na niej galeriami stanowi własność Związku Polskich Artystów Plastyków. Galeria Tkacka natomiast, istnieje tutaj od 1978 roku, wypracowała sobie specyficzny klimat i własne tradycje. Jest miejscem kontaktów i spotkań artystów, siedzibą grupy tkackiej "10xTAK", oraz Fundacji na Rzecz Rozwoju Wrocławskiej Tkaniny Artystycznej.

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z propozycjami Galerii

• Wystawy
Indywidualne i zbiorowe prezentujące dzieła w zakresie sztuki włókna Kiermasze, pokazy dokumentacji i spotkania autorskie. Współpraca z innymi galeriami w kraju i za granicą w zakresie promocji sztuki polskiej.

• Plenery
Międzynarodowy Plener - Sympozjum "Warsztat Tkacki - Kowary" adresowany do artystów zajmujących się sztuką włókna, organizowany co roku od 1974r w malowniczej kotlinie jeleniogórskiej. Podczas "WT Kowary" odbywają wystawy indywidualne i zbiorowe, seminaria poświęcone sztuce włókna, oraz prace warsztatowe z powierzonych materiałów.
Patronat nad plenerami sprawuje Fabryka Dywanów Kowary Spółka Akcyjna, Kowary, ul. Zamkowa 9

• Szkoła Tkacka
Nauka tkactwa artystycznego dla początkujących i zaawansowanych
w zakresie technik tkackich, oraz zagadnień związanych z projektowaniem obiektów tkanych. Zajęcia prowadzone są w formach pozaszkolnych. Cykl kształcenia jest dwuletni, kończy się przeglądem, wystawą prac.

• Sprzedaż
Dzieł sztuki: tkaniny unikatowe, patchworki, batiki, rysunek, grafika, malarstwo. Odzieży i galanterii artystycznej oraz wyrobów pamiątkarskich.
Artykułów tkackich i dziewiarskich: wełna, bawełna, len, sizal, juta, narzędzia , krosna, farby. Wydawnictw artystycznych i katalogów.

Galeria czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 - 18.00

fot. Filip Lupa
ARTYKUŁY / FOTOREPORTAŻE ZWIĄZANE Z: GALERIA TKACKA
Zawód: Tkacz


Dodaj do:

Mapa
Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing