Karczma Lwowska | Restauracja

Rynek 4, 50-106 WrocławNazwa:Karczma Lwowska | Restauracja
Adres:

Rynek 4, 50-106 Wrocław

Kontakt:

tel. +48 71 343 98 87, www.lwowska.com.pl , karczma@lwowska.com.pl


- Miejsce dla palących
- Ogródek
- Płatność kartą
- Udogodnienia dla niepełnosprawnych
- Menu dla dzieci
- Rezerwacje Telefoniczne
- Catering
- Klimatyzacja
- WiFi

Rodzaj Kuchni:

  • staropolska

Karczma Lwowska


Liczba miejsc:

restauracja  120
kawiarnia     20
ogródek       120

godziny otwarcia : od 11 do ostatniego gościa
lokal przyjazny dla zwierząt, klimatyzowany,
muzyka na żywo (pianino,akordeon),wydzielona sala na spotkania bankietowe.

Tradycyjna kuchnia:
„Tyli zysku co w pysku” - oto motto właścicieli lokalu „Karczma Lwowska”. Na pierwszym piętrze, które posiada około 120 miejsc siedzących, w tym wydzieloną salę na nieformalne spotkania biznesowe, w swobodnie i  intymnie rozłożonych drewnianych lożach serwowane są staropolskie i pochodzące z kresów wschodnich potrawy firmowe, piwo "Lwowskie" sporządzane wg oryginalnej receptury browarów Piast oraz dania z paleniska węglowego, które kucharz przygotowuje na oczach klientów. Na parterze czekają  własne wypieki, gorące napoje i alkohole, a w tym kwas chlebowy i grzane wino.
Na pewno warto zamówić półmisek staropolski z rusztu: żeberka pikantne, szaszłyk po myśliwsku, roladki schabowe, kaszankę wiejską, karczek z grzybami, kiełbasę białą, a do tego kluski lwowskie, pieczone ziemniaki i pierogi oraz zapiekaną kapustę i kurki w śmietanie. Można też spróbować pieczeń a la Dzieduszycki, gołąbki kresówki, a na deser naleśniki z jagodami i truskawkami.

Dla miłośników alkoholi wybór nie do „przepicia”. Można zacząć od siwuchy, pokosztować starki a skończyć na belwederze. Amatorzy  mocnych wrażeń odnajdą się znów przy palącej śliwowicy. Bardzo bogata karta win, także tych z górnej półki .

Tylko we Lwowie :
Z okien karczmy macie Państwo niepowtarzalny widok na wrocławski Rynek, a w szczególności na Plac Gołębi ze wspaniałą fontanną oraz zabytkowy ratusz. Karczma Lwowska położona jest bowiem w ścisłym centrum starego miasta Wrocławia. Sam lokal jednocześnie przytulny i wyszukany. Ciekawy klimat i wystrój wnętrz oparty na starym drewnie i pamiątkowych bibelotach, a w tym kolekcja unikalnych rysunków i fotografii sprawiają, iż czujemy się w nim jak w staropolskim Lwowie. Dekoracje dobrze dobrane i zgrane ze sobą. Z jednej strony portret Franciszka Józefa, z drugiej - snopy zboża i suszone przyprawy.  Po prostu Galicja.
 
Cały ten Lwów:
W tle przepiękna i nastrojowa muzyka na żywo w wykonaniu artystów z prawdziwego Lwowa. Idealne miejsce na obiad  w interesach, kolację z kontrahentami czy spotkanie z przyjaciółmi i rodziną.
Karczma Lwowska położona jest w centrum starego miasta, bezpośrednio przy wrocławskim rynku

co jemy :
kuchnia staropolska i kresowa oraz wielki wybór mięs z rusztu węglowego

co pijemy :
wybór alkoholi nie do „przepicia” – od siwuchy, przez starkę po belweder a na deser paląca śliwowica, bogata karta win, także tych z górnej półki
Dodaj do:

Mapa
Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:

 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing