Kawiarnia "Literatka"

Rynek 56/57, 50-116 Wrocław


Nazwa:Kawiarnia "Literatka"
Adres:

Rynek 56/57, 50-116 Wrocław

Kontakt:

tel. +48 71 341 80 13 www.kawiarnialiteratka.pl

 

Kawiarnia "Literatka"


„Literatka”. Powstała w połowie 2006 roku w Kamienicy Pod Złotym Słońcem na rynku wrocławskim. Przez półtora roku miała przyjemność gościć znakomitych pisarzy, aktorów, reżyserów, malarzy i muzyków. Klientami byli: (zacytuję tu odezwę „Pikadora”) „robotnicy, żołnierze, dzieci, starcy, ludzie, kobiety, inteligenci i pisarze dramatyczni”. Oni to w niekończących się dyskusjach marnowali nadmiar wolnego czasu lub rzucali się w wir tańca gubiąc na parkiecie zelówki.

Remont kamienicy Pod Złotym Słońcem ukrócił tę hulaszczą zabawę. Obecnie „Literatka” mieści się na północnej pierzei wrocławskiego rynku w sąsiedztwie dostojnej Biblioteki Publicznej.

Wypadałoby wytłumaczyć skąd idea naszego klubu. Zawsze miałem zacięcie do czytania książek i świadomość, że wszystkich przeczytać nie zdołam. Konieczności dokonywania wyborów towarzyszył żal, że pozostaje sporo dzieł niepoznanych, a i tak zawsze decyzje należało podjąć.

Postanowiłem zatem ograniczyć się do czytania autorów, których poznałem osobiście, a kawiarnia „Literatka” stworzyła niepowtarzalną okazję zawarcia znajomości.

Znajomość z autorem daje nam też jedną niebagatelną korzyść: zawsze możemy poprosić o objaśnienie niezrozumiałego fragmentu tekstu czy nawet całości. Tej możliwości nie mamy w kontakcie z utworami autorów nieżyjących lub obcojęzycznych.

Podnosząc zalety kawiarni „Literatka” zapraszam do bywania u nas, a szczegółowe informacje dotyczące planowanych przedsięwzięć znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.fot. Ewa Pater

Dodaj do:

Mapa
Komentarze


Yolanda34Battle, IP 91.201.64.16
2012-06-15 12:14:50

Different people in the world take the credit loans in different banks, because it is fast and easy.Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing