Kazanie do kwiatków | wystawa

Centrum Kultury Agora


sobota 24 czerwca 2017 - poniedziałek 28 sierpnia 2017
Każdy(a) - poniedziałek - wtorek - środa - czwartek - piątek - 09:00Nazwa:Kazanie do kwiatków | wystawa
Miejsce:Centrum Kultury Agora
Adres:

ul. Serbska 5a, 51-111 Wrocław

Termin: sobota 24 czerwca 2017 - poniedziałek 28 sierpnia 2017
Każdy(a) - poniedziałek - wtorek - środa - czwartek - piątek - 09:00
Cena: darmowe

Kazanie do kwiatków | wystawa


Kazanie do kwiatków – wystawa archiwaliów z Klasztoru OO Franciszkanów

„Przebierając wśród starych zdjęć, wybrałam te, którymi bracia zazwyczaj się nie chwalą.  Nie zobaczycie na wystawie wyremontowanego skrzydła kościoła, ani żadnej ważnej celebracji – zapraszamy do klasztoru od strony ogrodu, do miejsca, gdzie pokorne i wrażliwe chłopaki poszły służyć Bogu i ludziom.

Bez oficjalnego tonu i biblijnych kalek, bez nadęcia i pychy, za to z miłością i wyciągniętą ręką witają Franciszkanie z Karłowickiego klasztoru. Pokazali mi swoje kroniki i albumy, opowiedzieli o sobie tak, jak opowiadają przyjaciele. Religia idąca w parze z tak piękna filozofią stanowi dla mnie kulturowe dobro, a dla obecnych czasów – unikat godny naśladowania. Św. Franciszek dostrzegał pokrewieństwo ludzi, zwierząt i roślin, a nawet żywiołów, Ziemi i Kosmosu – kosmologia jak każda inna, ale znalezienie w sobie pokładów czułości z niej wynikającej, nie jest już tak popularne".

Kuratorka wystawy: Małgorzata Grączewska

Wystawa zdjęć ze zbiorów i dzięki uprzejmości karłowickiego Klasztoru OO Franciszkanów.

Wystawa potrwa do 28 sierpnia, można ją odwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 -16.00 w galerii CK Agora ul. Serbska 5a. Wstęp wolny 
http://www.ckagora.pl/kazanie-do-kwiatkow/

Wakacyjne schronisko dla roślin w CK Agora 
Schronisko dla roślin powstało z myślą o tych, którzy wyjeżdżają na wakacje, a nie chcieliby, żeby ich zieloni podopieczni podupadli na zdrowiu z powodu braku wody lub samotności. Zachęcamy do włączenia się do akcji i oddania w dobre ręce swoich roślin domowych. Schronisko jest zlokalizowane w holu CK Agora do 1 września 2017. Kwiatki można przynosić od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00, zapraszamy!
Dodaj do:

Mapa© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing