Klub Sportowy "Burza"

ul. Hugona Kołłątaja 32a, 50-004 Wrocław


Nazwa:Klub Sportowy "Burza"
Adres:

ul. Hugona Kołłątaja 32a, 50-004 Wrocław

Kontakt:

tel. +48 71 344 16 50

Klub Sportowy "Burza"


Klub Sportowy Burza został założony w 1945 r. (pierwsza nazwa Kupiecki Klub Sportowy BURZA) przez grono ludzi (prezes Kozłowski, J. Pająk, M. Maliński, Łukasiewicz i inni) przybyłych do Wrocławia głownie ze Lwowa i okolic (stąd czerwono-niebieskie barwy klubu) zajmujących się handlem, rzemiosłem i gastronomią.

W okresie swojej działalności klub wychował wielu doskonałych i znanych w całym kraju sportowców. W klubie trenowali w sekcji lekkoatletycznej siostry Rabsztynówny, z których Grażyna w 1972 roku zdobyła mistrzostwo Europy i pobiła rekord świata, znakomity skoczek w dal Jerzy Miedziałek, oszczepnik Andrzej Walczak, Tadeusz Rut w rzucie młotem w sekcji bokserskiej sukcesy odnosili między innymi tacy bokserzy jak Sudał, Szubryt, Małolepszy, Płażewski, Chorążykiewicz, Górecki, Mielczarek, Finger, Maśsier, Bratkowski. Wiele sukcesów klub odnosił w nieistniejących już sekcjach jak piłkarska, pływacka, szermiercza, biegi na orientację.

Aktualnie klub prowadzi sekcje tenisa stołowego, siatkówki męskiej szkoląc głownie młodzików i juniorów. W marcu 2007 r. Klub rozpoczyna tworzenie sekcji badmintona.

Godziny
poniedziałek-piątek: 08:00-22:00
sobota: 08:00-22:00


Dodaj do:

Mapa
Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing