Las Osobowicki

Las Osobowicki


Nazwa:Las Osobowicki
Adres:

Las Osobowicki

Las Osobowicki


Położony jest w północno-zachodniej części Wrocławia po prawej stronie Odry. Opiekę i kontrolę nad Lasem Osobowickim sprawuje Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 63a. Park ma powierzchnie ok.140 ha. Granicę Lasu Osobowickiego od zachodu wyznacza ul. Osobowicka oraz rzeka Odra, od południa zabudowania osiedla Osobowic, a od wschodu częściowo ulica Lipska, a następnie pola irygacyjne, a od północy rzeczka Trzciana.

We wschodniej części Lasu, na Górze Kaplicznej znajduje się przepiękna kapliczka, w której odbywają się cały czas msze i nabożeństwa. Poza kapliczką na obszarze lasu nie znajdują się żadne budynki, można znaleźć tu jedynie pozostałości po obiektach istniejących tu jeszcze przed wojną.

Infrastruktura. Obecnie infrastruktura jest bardzo uboga, poza wyznaczonym miejscem parkingu leśnego, oraz niewielką ilością ławek wzdłuż Drogi Kaplicznej, a także zniszczonymi elementami ścieżki zdrowia nie znajdziemy tu innych obiektów. W żadnej części lasu nie znajdziemy również szaletów.

Las Osobowicki ma jednak wiele do zaoferowania, przede wszystkim są to tereny rewelacyjne do spacerów, nie tylko niedzielnych, a zaletą jego jest bliskie położenie miasta oraz w miarę dogodne połączenia komunikacyjne, można tu dojechać dwiema liniami tramwajowymi (24 oraz 14) albo autobusem miejskim nr 118.

źródło: dolnoslaskie.parki.org


Dodaj do:

Mapa
Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing