Nazwa:Meshell Ndegeocello | koncert
Miejsce:Stary Klasztor | Sala Gotycka
Adres:

ul. Purkyniego 1, 50-155 Wrocław

Termin: 19:00 piątek 28 kwietnia 2017
Cena: 75.00 zł do 100.00 zł

Meshell Ndegoecello | koncert


Uważana jest za jedną z największych indywidualności na współczesnej scenie muzycznej. Jedna z najwybitniejszych basistek na świecie. Jej niski głos wzrusza szczerością. Uwielbiana przez muzyków. Artystka, która nie dba o listy przebojów, popularność. To liga Prince’a czy Franka Zappy. Soul i R’N’B, ale też jazz, pop, funk, hop hop czy rock, dla jej wyobraźni artystycznej nie mam granic. W tekstach swoich piosenek bywa bezlitosne szczera. Z każdym kolejnym albumem redefiniuje samą siebie. Pyta – gdzie jestem  jako człowiek i jako muzyk, jakie dźwięki mnie teraz interesują. I każda jej odpowiedź przykuwa uwagę fanów na całym świecie. A jeśli ktoś nigdy nie słyszał o Meshell – niech weźmie to, co najlepsze od   Leanne La Havas, Alicii Keys i Cassandry Wilson i skleci w jedno – oto ona.

Wydała  10 albumów. Jedenasty krążek zatytułowany „Comet, Come To Me” ukazał się 3 czerwca 2014. Singiel promujący album, „Conviction” można ściągnąć za darmo ze strony internetowej Meshell. Pierwszą artystką, która dostrzegła talent Meshelle była Madonna. To dla jej wytwórni płytowej,  Maverick, nagrała pierwszych pięć albumów, w tym najbardziej osobisty krążek w całej karierze, „Bitter”.  Zdecydowana większość materiału na płytach to jej własne utwory, choć zwykle na każdym albumie pojawia się jeden, czy dwa covery, kompozycje Billa Whitersa, Marvina Gaye’a czy Baba Marleya. Wyjątkiem jest tu wciąż jeszcze ostatnie wydawnictwo artystki, album „Pour Une Ame Souveraine: A Dedication To Nina Simone” w całości wypełniony utworami śpiewanymi niegdyś przez wielką gwiazdę jazzu.  Od 2005 roku jest także aranżerem i producentem muzycznym własnych płyt. Zwykle, kiedy chce się podkreślić znaczenie danego instrumentalisty, wymienia się wybitnych muzyków, u których gościnnie wystąpił. Z Ndegeocello jest jeszcze lepiej – to na jej płytach pojawiły się takie gwiazdy jak Cassandra Wilson, Kenny Garrett, Jack de Johnette,  Lelah Hathaway czy Pat Metheny. 

O swojej najnowszej płycie „Comet Come To Me” opowiada, że to ćwiczenie z życia chwilą, poddanie się spontaniczności, bycie tutaj i teraz. Nie album konceptualny, ale wypowiedź artystyczna powstała pod wpływem twórczego impulsu,  tylko podczas tworzenia w taki sposób Meshell czuje się prawdziwie wolna.

 

Dodaj do:

Mapa


Sprawdź » Food&Drink we Wrocławiu! | Sprawdź » Noclegi we Wrocławiu!   

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing