Międzykulturowe warsztaty teatralne z reżyserem dr Stephanem Reherem


Nazwa:Międzykulturowe warsztaty teatralne z reżyserem dr Stephanem Reherem
Termin:2017-03-21 - 2017-03-23

Międzykulturowe warsztaty teatralne z reżyserem dr Stephanem Reherem


W imieniu Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej, Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego oraz Biura Łącznikowego Wolnego Państwa Saksonia serdecznie zapraszamy do udziału w dwudniowych (21-22.03.2017) międzykulturowych warsztatach teatralnych z reżyserem dr Stephanem Reher.

Cele warsztatów
1.    Integracja uczestników (różnych grup zawodowych, różnych narodowości etc.).
2.    Przepracowanie emocji dot. aktualnych nastrojów społecznych w mieście/Polsce/Europie.
3.    Inspiracja do korzystania z nowatorskich metod pracy w swoich działaniach edukacyjnych  i integracyjnych (np. korzystanie z elementów dramy/teatru w pracy z dziećmi i młodzieżą  w tematyce dialogu międzykulturowego).
4.    Umożliwienie dialogu między mieszkańcami Wrocławia, którzy na co dzień nie mają ze sobą dużo kontaktu, nie pracują razem, w kreatywnej formie.

Prowadzący: dr Stephan Reher, reżyser, Drezno Reżyser teatralny, autor tekstów, aktor. Studiował literaturę, historię i filozofię na Uniwersytecie Münster oraz Köln. Po uzyskaniu tytułu doktora i ukończeniu specjalizacji ze śpiewu i aktorstwa rozpoczął pracę jako asystent reżysera w teatrze w Dreźnie (Dresdner Staatsschauspiel), w którym pracował przez wiele lat. Obecnie jako wolny specjalista reżyseruje, pisze oraz opowiada teksty, doradza aktorom w ich rozwoju zawodowym. Ponadto prowadzi autorskie projekty społeczne  w Dreźnie, występuje solo w teatrach w całych Niemczech oraz jako piosenkarz jazzowy z grupą „Saxonia Jazz Frogs”. Należy do grupy opowiadaczy bajek i regularnie prowadzi kryminalne spotkania czytelnicze „Dr. Watsons krimineller Salon“. Posiada talent otwierania ludzi i pracy z różnorodnymi grupami. Pracuje w j. niemieckim i angielskim. Warsztat będzie prowadzony w języku angielskim. Uczestnicy Mieszkańcy Wrocławia.

Zapraszamy:
•    nauczycieli i wychowawców wrocławskich szkół (wszystkich poziomów) oraz przedszkoli  (z grupy Ambasadorzy Dialogu),
•    nauczycieli akademickich zajmujących się tematyką przeciwdziałania dyskryminacji  we Wrocławiu,
•    obcokrajowców wiążących swoją przyszłość z Wrocławiem,
•    przedstawicieli instytucji publicznych i NGO, policji, straży miejskiej etc. – do pracowników zajmujących się tematyką przeciwdziałania dyskryminacji, integracją czy edukacją międzykulturową.

Rekrutacja
1. Wysłanie zaproszeń do potencjalnych uczestników i instytucji.
2. Zgłoszenia uczestników indywidualnie mailem na adres e-mail: wielokultury@wcrs.wroclaw.pl z podaniem motywacji do udziału do 28 lutego 2017.

Odpowiedź na pytania:
•    Co obecnie Ciebie porusza w Twoim otoczeniu?
•    Czego oczekujesz od udziału w warsztacie?
•    Gdzie w swojej pracy możesz wykorzystać nowe inspiracje po warsztacie lub przekazać wiedzę dalej innym mieszkańcom Wrocławia?
Odpowiedzi prosimy przesyłać w języku angielskim bądź niemieckim!
3. Wybór uczestników przez reżysera oraz koordynatora ds. dialogu międzykulturowego WCRS do 6 marca 2017. 4. Poinformowanie uczestników o wyniku rekrutacji do 8 marca 2017.
Miejsce warsztatów: Biuro Łącznikowe Wolnego Państwa Saksonia, Rynek 7, Wrocław (Partner wydarzenia).
Termin warsztatów: 21-22.03.2017 (wtorek i środa) w godz. 8:00-16:00. Ponadto w dniu 23.03. prezentacja efektów warsztatu (ok 30 min.) podczas III Targów Edukacji Międzykulturowej dla ok. 200 uczestników konferencji.

Dodaj do:


© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing