Mleczarnia | Klubokawiarnia

ul. Włodkowica 5, 50-072 Wrocław


Nazwa:Mleczarnia | Klubokawiarnia
Adres:

ul. Włodkowica 5, 50-072 Wrocław

Kontakt:

tel. + 48 71 788 24 48 | www.mleczarnia.wroclaw.pl | kultura@mle.pl

Mleczarnia | Klubokawiarnia


We wrocławskiej Dzielnicy Czterech Świątyń znaleźć można miejsce idealnie odwzorowujące jej zróżnicowany klimat. Czas zatrzymany na starych fotografiach przystanął również w magicznych wnętrzach Klubokawiarni „Mleczarnia”, mieszczącej się przy ulicy Włodkowica 5.

To miejsce, to nie tylko dobrze zaaranżowana przestrzeń, w której każdy stolik i krzesło ma swoją historię. „Mleczarnię” i jej atmosferę tworzą przede wszystkim ludzie, którzy do niej przychodzą.  Rano przy wyśmienitej kawie spotkać tu można dystyngowane panie ostrożnie kruszące łyżeczką ciasto z domowych wypieków. Obok nich głośna grupa młodych ludzi omawiających wspólny projekt, milczący biznesmen na śniadaniu przy porannej prasie i smętny pan, który w kącie zapisuje coś niespiesznie na papierowej serwetce. Stukot spodków, szelest gazet i klawiatury laptopów to poranne dźwięki „Mleczarni”

Z kolejnymi godzinami przestrzeń ta wypełnia się coraz bardziej. Intymne szepty i głośne rozmowy, ważne tematy i codzienne błahostki, starzy i młodzi, notable i anonimowi turyści, stali bywalcy i zabłąkani przechodnie - przy koronkowych obrusach i kieliszku wiśniówki te pozorne sprzeczności wzajemnie się tu mieszają i uzupełniają. Wieczorem rozświetlona świecami „Mleczarnia” pokazuje swoją kolejną twarz. Liczne koncerty, wernisaże, projekcje filmowe i wieczorki taneczne sprawiają, że miejsce to emanuje energią nocnego miasta. Obok zapatrzonych w dal postaci z pożółkłych monideł młoda para tańczy tango, ktoś inny czeka, ktoś żywo gestykuluje... Kolejne piwo, papieros, śmiech i gwar.

Jeśli zamkniesz na chwilę oczy usłyszysz to wszystko, zobaczysz ludzi i ich historie splecione z tym miejscem - zobaczysz siebie. Stolik czeka.


Czynne codziennie od 8.00 do 4.00
Piwnica: czynna od 17.00


Hasło konkursowe: Mle Dżungal


ARTYKUŁY ZWIĄZANE Z: MLECZARNIA >>>

Dodaj do:

Mapa
Komentarze


Jony z Sosnowca, IP 5.9.136.252
2015-04-14 16:01:03

Macie wspaniały klimat.Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing