Młodzieżowy Dom Kultury "Fabryczna"

ul. Zemska 16 a, 54-438 Wrocław


Nazwa:Młodzieżowy Dom Kultury "Fabryczna"
Adres:

ul. Zemska 16 a, 54-438 Wrocław

Kontakt:

tel. +48 71 78 50 920 www.mdk.wroc.pl

Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław „Fabryczna”


MDK "Fabryczna" jest placówką wychowania pozaszkolnego powołaną przez Radę Miasta Wrocławia w 1995 roku. Swoim zasięgiem obejmuje nie tylko Nowy Dwór, gdzie ma swoją siedzibę, ale i całą stolicę Dolnego Śląska, a swoje zajęcia realizuje w budynku MDK, a także w bloku sportowym Szkoły Podstawowej 113 oraz Gimnazjum 34. Realizuje program pt.: „Zero tolerancji dla przemocy w szkole”.

Zmierza do ograniczenia występującej agresji poprzez propagowanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu (zajęcia kierunkowe, wycieczki krajoznawcze, półkolonie zimowe i letnie organizowane w trakcie trwania ferii zimowych i wakacji).

Zaprasza dzieci i młodzież do uczestniczenia w zajęciach sportowych, teatralnych, muzycznych i artystycznych. Dba o wszechstronny rozwój młodego człowieka.Stwarza warunki do rozwoju intelektualnego młodzieży, szczególnie utalentowanej w różnych dziedzinach nauki, sztuki, sportu. Rozwija zainteresowania i kształtujemy właściwe nawyki czynnego wypoczynku.
Organizuje przeglądy, wystawy, konkursy, festyny dla naszych wychowanków i innej młodzieży szkolnej miasta Wrocławia i województwa dolnośląskiego.

Jest organizatorem masowych imprez sportowych i kulturalnych. Dociera również do młodzieży z trudnościami w ramach programów integracyjnych oraz współpracujemy z wolontariatem.
Aktywizacja młodych ludzi, pomoc innym poprzez pracę na rzecz wolontariatu powoduje, że dzieci i młodzież staje się bardziej aktywna, odpowiedzialna i wrażliwa na potrzeby innych


Dodaj do:

Mapa
Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing