Multimedialna fontanna na Pergoli | sezon 2016

Pergola

Nazwa:Multimedialna fontanna na Pergoli | sezon 2016
Miejsce:Pergola
Adres:

Tyły Hali Stulecia, okolice ulic Wystawowej i Adama Mickiewicza

Termin: Start: 22:00 niedziela 1 maja 2016
do: poniedziałek 31 października 2016, codziennie o 22:00
Cena: darmowe
Multimedialna fontanna na Pergoli | sezon 2016

Przy Hali Stulecia mieści się jedna z największych i najbardziej spektakularnych fontann w Europie. Setki wodnych strumieni tworzą ekran do wyświetlania animacji pokazów laserowych. Podczas spektakli z udziałem wody, kolorowych świateł i muzyki, Wrocławska Fontanna zamienia się w teatr wodny dla wszystkich odwiedzających kompleks Hali Stulecia i Ogród Japoński.

Wrocławska Fontanna została uroczyście otwarta 4 czerwca 2009 z okazji dwudziestej rocznicy pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce, do tej pory odwiedziło ją około 1,5 miliona gości z kraju i zagranicy.

Wstęp jest bezpłatny, w sezonie (od maja do końca października) Fontanna jest czynna między 10:00 a 22:00 od kwietnia do końca października. Pokaz trwają od 3,5 do 18 minut rozpoczynają się o każdej pełnej godzinie. Pokazy specjalne są wyświetlane w weekendy w godzinach wieczornych.

Absolutnie pełnię możliwości z wykorzystaniem laserów, skanerów i fajerwerków, fontanna prezentować będzie tylko tylko przy specjalnych okazjach.

Fontanna na Pergoli (Hala Stulecia ul. Wystawowa 1) oferuje multimedialne widowisko działające na wiele zmysłów. Woda wystrzeliwana będzie na wysokość ok. 40 metrów. Na ekranie wodnym o powierzchni ponad 700 m 2 będzie można oglądać artystyczne animacje wzbogacone dźwiękami wody i muzyki.

Fontanna multimedialna na Pergoli jest jednym z kilku takich projektów na świecie. W niecce fontanny o powierzchni ok. 1 ha umieszczono niemal 300 dysz wodnych różnego rodzaju (gejzery, dysze pieniące, dynamiczne, mgielne, punk-towe, palmowe, wodne) oraz 3 dysze ogniowe. Widowisko wody i ognia wzbogacą obrazy rzucane przez projektor na ekran wodny, a także światła laserów i dźwięki muzyki. Fontannę rozświetli blisko 800 dużych i małych punktów świetlnych umieszczonych w niecce. Dodatkową atrakcją jest zimowa funkcja fontanny, w którym to okresie może się ona przemienić w lodowisko o powierzchni ok. 4700 m2.


Największa fontanna multimedialna w Europie - Zobacz fotorelację


 

Dodaj do:

Mapa


Sprawdź » Food&Drink we Wrocławiu! | Sprawdź » Noclegi we Wrocławiu!   

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing