Obchody Tygodnia Apartheidu Izraelskiego w Polsce

Uniwersytet Wrocławski





Nazwa:Obchody Tygodnia Apartheidu Izraelskiego w Polsce
Miejsce:Uniwersytet Wrocławski
Adres:

Pl. Uniwersytecki 1, 50-951 Wrocław

Termin: 19:00 poniedziałek 15 marca 2010
Cena: darmowe

Obchody Tygodnia Apartheidu Izraelskiego w Polsce


Instytut Historii Uniwersytetu Wrocławskiego
ul. Szewska 49 sala 236

godz. 19.00

Koło Historyków Wojskowych , Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności oraz Ruch Społeczny Wrocławianie zapraszają na wykład Ewy Jasiewicz / dziennikarki, naocznego świadka izraelskiej "Operacji Płynny Ołów" w Strefie Gazy przeprowadzonej na przełomie grudnia i stycznia ub roku, na temat obecnej sytuacji Palestyńczyków w Strefie Gazy.

W spotkaniu wezmie udział Przemek Wielgosz redaktor naczelny Le monde Diplomatique - edycja polska, który opowie o kampanii solidarności z Palestyną. Wykład zostanie poprzedzony pokazem filmów obrazujących dramat mieszkańców Gazy.


Ewa Jasiewicz - urodziła się w 1978 roku w Londynie w rodzinie polskich emigrantów z armii Andersa. Ukończyła antropologię w Goldsmith College, ale zajmuje się działalnością społeczną i dziennikarstwem jako wolny strzelec. Była jedną z nielicznych zachodnich dziennikarek obecnych w Strefie Gazy podczas izraelskiego ataku. Jej reportaże z Iraku i Palestyny ukazywały się m.in. w 'Guardianie', 'Daily Telegraph', 'The Independent' i 'Le Monde Diplomatique'. Na początku przyszłego roku ukaże się jej książka 'Gaza - getto nieujarzmione'.


Przemysław Wielgosz (ur. 1969) – dziennikarz i publicysta lewicowy. Na przełomie lat 80. i 90. działał w ruchu anarchistycznym. Redagował pismo Rewolta i działał w polityczno-artystycznej wspólnocie Komuna Otwock. Obecnie jest redaktorem naczelnym polskiego wydania miesięcznika Le Monde diplomatique, redaguje również półrocznik polityczno-artystyczny Lewą Nogą. Publikował w Nowym Robotniku, Nowym Tygodniku Popularnym, Trybunie, Recyklingu Idei oraz Wiadomościach Kulturalnych i Przeglądzie. Jest autorem książki Opium globalizacji (Warszawa 2004, ISBN 83-88938-72-X).

W Niemczech publikował dotychczas wielokrotnie w tygodniku Freitag a także Analyse und Kritik oraz wschodnioniemieckim magazynie telegraph. Jego komentarze ukazały się w Niemczech również w tygodniku Jungle World. W swoich tekstach krytykuje globalny system kapitalistyczny i światową dominację USA. Popularyzuje myśl Róży Luksemburg.

Dodaj do:

Mapa






Sprawdź » Food&Drink we Wrocławiu! | Sprawdź » Noclegi we Wrocławiu!   

© 2008 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl
email marketing