PO CO Galeria

ul.Pomorska 55/32 U, 50-217 Wrocław


Nazwa:PO CO Galeria
Adres:

ul.Pomorska 55/32 U, 50-217 Wrocław

PO CO Galeria


Sztuka nierozerwalnie wiąże się z przestrzenią miejską. Zjawiska te wpływają na siebie nawzajem, potrzebują się, reagują, dysocjują i sprzęgają. Nie może być inaczej, skoro miasto i jego architektura są punktem wyjścia, są wielkim płótnem, galerią totalną.

Miasto dla sztuki to nie tylko przestrzeń i komentarz, to także niewyczerpalny strumień interpretacji, chaos i porządek, źródło i ujście.
Kiedy sztuka staje się towarem, fetyszem, miasto pozwala na artystyczną ekspresję, kiedy miasto przestaje być społeczną płaszczyzną, a staje się siatką płatnych usług, sztuka daje wolność.

Daje nam też szanse na spotkanie zdarzeń nie mieszczących się w głowie, powodujących zdziwienie, zaskakujących, wyłuskujących nas z bezpiecznych ram przewidywalnych, codziennych wydarzeń.

Tych doznań poszukujemy też w galeriach sztuki, w galeriach, które przestały być przestrzenią sakralną ale wciąż nie przekształciły się w sklepiki z pamiątkami. W galeriach, które zapełniając wnętrza obiektami, pozwalają jednocześnie zauważać obszar wokół nich. Nie konstytuują autorytatywnie i nie obiektywizują piękna, pozostawiając miejsce na interpretację.

PO CO Galeria? Łączy twórczość artystów z naturalną potrzebą sztuki do bycia umiejscowioną, zakorzenioną w kontekście miasta. Na co dzień koegzystuje z pracownią architektoniczną, która w sposób organiczny chcę transformować miasto tam gdzie sztuka już nie sięga, jednocześnie zajmując się promocją nieznanych bądź znanych artystów, nierzadko wywodzących się z awangardy, street artu.

foto: FB
Dodaj do:

Mapa
Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing