Nazwa:PPA: Jamie Cullum
Miejsce:Teatr Muzyczny Capitol
Adres:

ul. M.J. Piłsudskiego 67, 50-020 Wrocław

Cykl:38. Przegląd Piosenki Aktorskiej | PPA
Termin: 19:00 sobota 25 marca 2017
Cena: 150.00 zł do 250.00 zł

PPA: Jamie Cullum


Gwiazdą 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej będzie Jamie Cullum. Wystąpi na Dużej Scenie Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu w sobotę 25 marca o godz. 19. Towarzyszyć mu będą: Brad Webb (perkusja), Loz Garratt (bas), Tom Richards (klawisze, saksofon), Rory Simmons (gitara, trąbka). 

Jamie Cullum miał zaledwie 24 lata, kiedy za milion funtów podpisał pierwszy kontrakt płytowy. Wielu jego rówieśnikom przewróciłoby to w głowach i w efekcie złamało dobrze zapowiadające się kariery – jemu światowy sukces tylko dodał skrzydeł.  Dzięki albumowi o znakomicie wymyślonym tytule „Twentysomething” stał się najbardziej rozchwytywanym brytyjskim jazzmanem w historii i zapewnił sobie artystyczną swobodę, o jakiej inni mogą tylko marzyć. Nagrywa na zmianę płyty popowe i jazzowe (te pierwsze na tyle dobre i komercyjne, żeby na tych drugich robić, co mu się podoba), od lat prowadzi też autorską audycję o jazzie w radiu BBC 2, co czyni go – wszelkie proporcje zachowując – postacią społecznie zaangażowaną na miarę naszego Jana Ptaszyna Wróblewskiego.

Ma komplet zalet potrzebnych, by odnieść sukces w branży muzycznej: charakterystyczny wygląd, talent wokalny, instrumentalny i kompozytorski oraz tę specjalną lekkość bytu na scenie. Dlatego nie powinna dziwić jego obecność na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej,  jedynym chyba na świecie festiwalu poświęconym sztuce interpretacji piosenki.

We Wrocławiu zagra utwory z płyt „Interlude”, „Momentum”, „The Pursuit”, „PointlessNostalgic”, „Catching Tales” i tej pierwszej, najsłynniejszej:  „Twentysomething”. Będą także piosenki z najnowszego projektu „The Song Society” – Jamie Cullum wybiera utwór spośród najnowszych hitów i w ciągu godziny przygotowuje jego cover. To muzyka takich artystów, jak The Weeknd, Zayn Malik, Ben Folds.

Dodaj do:

Mapa


Sprawdź » Food&Drink we Wrocławiu! | Sprawdź » Noclegi we Wrocławiu!   

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing