PPA: Kilka sposobów na to jak schudnąć, ale zostać szczęśliwym. Czyli jak kapitalizm nas tuczy i nie pozwala dojeść

Teatr Muzyczny Capitol


38. Przegląd Piosenki Aktorskiej | PPA

Nazwa:PPA: Kilka sposobów na to jak schudnąć, ale zostać szczęśliwym. Czyli jak kapitalizm nas tuczy i nie pozwala dojeść
Miejsce:Teatr Muzyczny Capitol
Adres:

ul. M.J. Piłsudskiego 67, 50-020 Wrocław

Cykl:38. Przegląd Piosenki Aktorskiej | PPA
Termin: 20:00 sobota 25 marca 2017
Cena: 30.00 zł do 30.00 zł

PPA: Kilka sposobów na to jak schudnąć, ale zostać szczęśliwym. Czyli jak kapitalizm nas tuczy i nie pozwala dojeść


Tradycją PPA są autorskie recitale laureatów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Edycja 2017 nie będzie pod tym względem wyjątkowa i młodzi artyści, którzy rok temu mieli swoje pięć minut dla jury, w tym roku będą mieli swoją godzinę dla publiczności.

Artur Caturian, laureat ubiegłorocznego Grand Prix, wyśpiewanego natchnionym wykonaniem „Pielgrzyma” Cypriana Kamila Norwida, uświęcony zwyczaj lekko nagnie i na scenie pojawi się nie sam, a w towarzystwie Patryka Szwichtenberga, który rok temu wyjeżdżał z Krakowa jako członek wyróżnionego zespołu Kapuczino. Aktorsko-wokalny duet zmierzy się z tematem godnym Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów.

To projekt, który nie spełnia oczekiwań i zostawia apetyt na więcej, to projekt, który jest musicalem osadzonym w pop-kapitalistycznej siłowni. Twórcy uważnie wsłuchują się w ciała-instrumenty poddane treningowi. Partyturą muzyczną stają się: algorytm ruchów, oddechy, uderzenia serca, brzmienia głosów i słów. Wybrzmiewająca aktywność fizyczna zmienia się w musical, gdzie ciało jest instrumentem, jest polem walki. Pragnienia i marzenia są wykreowane przez uwikłane w kapitalistyczny system ideały szczęścia, które nigdy nie mogą zostać zaspokojone. Spersonalizowane aplikacje, które zaczynają przetwarzać i kreować ciała według własnych algorytmów, przejmują kontrolę nad swoimi użytkownikami. Wszystko po to, by udowodnić, że szczęścia można się nauczyć jak piosenki. 

PRODUKCJA PPA: ANNA PYTLOK

CZAS OK. 70 MIN 
REŻYSERIA: JAKUB SKRZYWANEK
SCENARIUSZ: MATEUSZ ATMAN
MUZYKA: KAMIL TUSZYŃSKI
CHOREOGRAFIA: AGNIESZKA KRYST
OBSADA: ARTUR CATURIAN, PATRYK SZWICHTENBERG

FOT. SZYMON SZCZEŚNIAKDodaj do:

Mapa© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing