PPA: Maja Kleszcz & Kwartet Prowincjonalny Dudzie-Graczowi

Teatr Muzyczny Capitol


38. Przegląd Piosenki Aktorskiej | PPA

Nazwa:PPA: Maja Kleszcz & Kwartet Prowincjonalny Dudzie-Graczowi
Miejsce:Teatr Muzyczny Capitol
Adres:

ul. M.J. Piłsudskiego 67, 50-020 Wrocław

Cykl:38. Przegląd Piosenki Aktorskiej | PPA
Termin: 20:30 czwartek 30 marca 2017
Cena: 35.00 zł do 35.00 zł

PPA: Maja Kleszcz & Kwartet Prowincjonalny Dudzie-Graczowi


CZAS OK. 90 MIN BEZ PRZERWY 
MUZYKA: MAJA KLESZCZ
SŁOWA PIOSENEK: AGATA DUDA-GRACZ
WYSTĘPUJĄ: MAJA KLESZCZ, WOJCIECH KRZAK, MARTA MAŚLANKA, BART PAŁYGA 
FOT. ARCHIWUM ZESPOŁU

Maja Kleszcz skomponowała oryginalne piosenki do tekstów Agaty Dudy-Gracz, zainspirowanych obrazami ojca reżyserki, Jerzego Dudy-Gracza. „Każdy utwór to wyprawa do wnętrza kolejnego obrazu, to kolejna narracja, kolejna emocja opisana słowami i muzyką” – zapowiadają autorki repertuaru.

Wokalistce będzie towarzyszyć Kwartet Prowincjonalny. Zespół  wykonuje muzykę na instrumentach tradycyjnych, zrekonstruowanych według pisanych i rysowanych świadectw z nieistniejącego już świata: suce biłgorajskiej, cymbałach, barabanie, fideli.  Piosenki spółki Kleszcz & Duda-Gracz nie nawiązują bezpośrednio do muzyki ludowej, choć zostały wymyślone tak, by brzmieć, jak brzmiałby wyimaginowany świat obrazów Jerzego Dudy-Gracza: uwielbiającego  polską prowincję i to, co w Polsce koślawe.

To artystka obdarowana przez los niezwykłym głosem, szorstkim i łagodnym jednocześnie, a do tego nieposkromioną wyobraźnią, pracującą regularnie i nie czekającą na zrywy natchnienia, które, owszem, przychodzi, ale tylko do tych świetnie na owo spotkanie przygotowanych. Dwa lata temu na PPA premierę miał „Eremita”, jak pamiętamy, całkowicie pozbawiony piosenek; w tym roku będzie mniej awangardowo, choć nie spodziewać się niespodzianki byłoby mocno nierozważnie.

PRODUKCJA PPA: KAROLINA GONERADodaj do:

Mapa© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing