Nazwa:PPA: Même
Miejsce:Teatr Muzyczny Capitol
Adres:

ul. M.J. Piłsudskiego 67, 50-020 Wrocław

Cykl:38. Przegląd Piosenki Aktorskiej | PPA
Termin: 19:00 środa 29 marca 2017
Cena: 20.00 zł do 30.00 zł

PPA: Même


DLA WIDZÓW 12+
CZAS 80 MIN BEZ PRZERWY 
SCENARIUSZ, REŻYSERIA I CHOREOGRAFIA: COMPAGNIE DERNIÈRE MINUTE / PIERRE RIGAL
WYSTĘPUJĄ: PIERRE CARTONNET, MÉLANIE CHARTREUX, MALIK DJOUDI, GWENAËL DRAPEAU, JULIEN LEPREUX, PIERRE RIGAL, DENIS ROBERT, JULIETTE ROUDET, CRYSTAL SHEPHERD-CROSS
WSPÓŁPRACA ARTYSTYCZNA I KOSTIUMY: ROY GENTY
WSPÓŁPRACA LITERACKA: SERGE KRIBUS
REŻYSERIA ŚWIATŁA: FRÉDÉRIC STOLL
REŻYSERIA DŹWIĘKU: GEORGE DYSON
ASYSTENCI REŻYSERA: CÉCILE LAZERGES I CHRISTIAN VIALARET
ASYSTENT SCENOGRAFA: CHARLOTTE PECQUENARD
PRODUCENTKI:  SOPHIE SCHNEIDER I NATHALIE VAUTRIN 
FOT. PIERRE GROSBOIS

„Même” („Tak samo”) to spektakl o odnajdywaniu porządku w neurotycznym chaosie codzienności: to, co nas męczy – powtarzalne zachowania, monotonia spotkań, informacyjny szum, hałas za oknem i we własnej głowie – okazuje się, tak naprawdę, naszą przystanią. Czy może już więzieniem? Pierre Rigal sprawia, że akademickie zagadnienia – „wolność”, „tożsamość”, „świadomość” – jawią się niczym kwestie życia i śmierci.

Teatr tańca jest zjawiskiem – najbardziej bodaj ze wszystkich zjawisk artystycznych – wielodyscyplinarnym, a więc jest w stanie wyjść naprzeciw estetycznym potrzebom praktycznie każdego: miłośnika tańca (oczywiście!), teatru (no, ba!), muzyki, cyrku, pantomimy, poezji (czyż w ruchu nie można zawrzeć pięknej metafory życia?), sztuk plastycznych i audiowizualnych, a  nawet piosenki, z naciskiem na aktorską interpretację.

Francuski reżyser i choreograf Pierre Rigal prowadzi La Compagnie Dernière Minute od 13 lat. Teatr ma swoją siedzibę w Tuluzie, mieście mniejszym niż Wrocław, za to będącym także siedzibą Airbusa i francuskim centrum przemysłu lotniczego  oraz kosmicznego. Takie sąsiedztwo sprzyja wysokim lotom wyobraźni i nieustannemu podnoszeniu poziomu wykonawczego. Rigal wymaga od swoich aktorów-tancerzy-muzyków-śpiewaków-mimów-akrobatów nieprawdopodobnej zręczności, a kolejne spektakle – fajerwerki inscenizacyjnych pomysłów, podporządkowanych dramaturgii i tematowi opowieści – powstają tu regularnie, rok po roku.

PRODUKCJA PPA: MARTA DZWONKOWSKADodaj do:

Mapa© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing