Nazwa:PPA: Siła piosenki | panel dyskusyjny
Miejsce:Teatr Muzyczny Capitol
Adres:

ul. M.J. Piłsudskiego 67, 50-020 Wrocław

Cykl:38. Przegląd Piosenki Aktorskiej | PPA
Termin: 17:00 niedziela 26 marca 2017
Cena: 20.00 zł do 40.00 zł

PPA: Siła piosenki | panel dyskusyjny


PANEL DYSKUSYJNY „SIŁA PIOSENKI” 
Dyskusję poprowadzi Katarzyna Janowska, spierać się i rozmawiać będą: Agnieszka Glińska, Maria Peszek, Zbigniew Hołdys, Tomasz Lipiński, Mirosław Kocur i  Konrad Imiela (a śpiewać: Tomasz Lipiński, Maria Peszek i aktorzy Teatru Muzycznego  Capitol).

Po co nam piosenka? Po co człowiekowi ta forma ekspresji artystycznej? Historia kultury wielokrotnie udowodniła nam, że piosenka może przyczyniać się do zmian społecznych, politycznych, obyczajowych. Czy przekaz śpiewany ma większą siłę od pisanego czy mówionego? Dlaczego? Temat jest frapujący i warto się przyjrzeć tym legendarnym piosenkom i pieśniom porywającym do zmian w skali makro i mikro. „Mury”, „Je t’aime, moi non plus” Gainsbourga, „Blowin’ in the wind” Dylana to ledwie kilka z wielu utworów, które niosą w sobie coś więcej niż tylko fajną melodię i chwytliwy refren.

Piosenka to nie tylko poręczne medium lirycznych stanów duszy autora i wykonawcy, ale także zwierciadło, w którym odbija się świat; melodią i słowem –  mniej lub bardziej metaforycznym – można opisać zmiany społeczne, polityczne, ekonomiczne, obyczajowe i kulturowe, piosenką można zachwycić, zdenerwować i nauczać. A w związku z tym, że piosenka może być i wierszem, i kazaniem, i programem publicystycznym, może też być przedmiotem dyskusji.

Temat jest szeroki i w jednym odcinku się go nie da zamknąć, zatem należy tegoroczny panel potraktować jako część pierwszą nowego cyklu na PPA.

PRODUKCJA PPA: ANNA PYTLOK

 

Dodaj do:

Mapa© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing