Nazwa:PPA: The Night with Steve Smyth
Miejsce:Stary Klasztor | Sala Gotycka
Adres:

ul. Purkyniego 1, 50-155 Wrocław

Cykl:38. Przegląd Piosenki Aktorskiej | PPA
Termin: 18:30 czwartek 30 marca 2017
Cena: 30.00 zł do 30.00 zł

PPA: The Night with Steve Smyth


CZAS 70 MIN BEZ PRZERWY 
WYSTĘPUJĄ: STEVE SMYTH, QUICO TRETZE 
FOT. MATERIAŁY PROMOCYJNE ARTYSTY 

Steve Smyth pochodzi z Australii i jest – zaryzykujmy przyganę strażników czystości języka – wysokiej klasy songwriterem oraz wykonawcą. Wędruje po świecie, szuka nowych przyjaźni, ale nigdzie nie zapuszcza korzeni. Obserwuje, zapisuje wrażenia i wyjeżdża, bo ciekawość gna go z miasta do miasta, z kraju do kraju. Korzysta na tym sztuka, bo jego plecak pełen jest nowych piosenek, ale on sam, najwyraźniej szczęścia ciągle szuka (bo ulotna miłość i nietrwałość związków „na odległość”, to jeden z głównych tematów, jakie go zajmują, oprócz zagadnień społecznych i ekologicznych, oczywiście).

Gatunkowo rzecz ujmując, jest Smyth przedstawicielem bogatej tradycji pieśniarstwa folkowo-bluesowo-rockowego. Melodie pisze zadziorne, a refreny chwytliwe, nie komplikując przesadnie formy i treści oraz dbając o emocjonalną siłę piosenek. Zapytany o artystów, od których uczył się tego trudnego, ryzykownego, ale jednak szpanerskiego rzemiosła, wspomniałby pewnie Boba Dylana, Nicka Cave’a, Toma Waitsa, Jeffa Buckleya, Bruce’a Springsteena, Kurta Cobaina, Rufusa Wainwrighta, ThomaYorke’a, Joe Strummera…
Jako śpiewak jest fantastycznie wszechstronny: potrafi ryknąć przepitą chrypą,  potrafi też załkać słodkim falsetem; w mgnieniu oka balladę zmienia w punkową kanonadę, a miłosną piosenkę w histeryczny protest song.Dodaj do:

Mapa© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing