Port Literacki | Biuro Literackie

ul. Przejście Garncarskie 2, 50-107 Wrocław


Nazwa:Port Literacki | Biuro Literackie
Adres:

ul. Przejście Garncarskie 2, 50-107 Wrocław

Kontakt:

tel. +48 71 346 01 42 www.biuroliterackie.pl

 

Port Literacki | Biuro Literackie


 


Biuro Literackie popularyzuje współczesną poezję, animuje wydarzenia literackie, realizuje projekty edukacyjne, rozwija działalność w internecie.

W każdym roku Biuro wydaje ok. 40 książek, w kilku wydawniczych seriach. Do tej pory ukazało się łącznie blisko 250 rodzajów wydawnictw. Kilkanaście z nich otrzymało prestiżowe nominacje, wyróżnienia i nagrody. Ostatnio nagrodzeni zostali: Bohdan Zadura za całokształt twórczości Nagrodą im. J. Czechowicza oraz Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki za Piosenkę o zależnościach i uzależnieniach Nagrodą Literacką Nike 2009.

Wizytówką Biura jest organizowany raz do roku festiwal literacki. Obok rodzimych twórców w regularnym "święcie poezji" biorą udział artyści z Anglii, Austrii, Białorusi, Czech, Danii, Francji, Irlandii, Niemiec, Ukrainy, Rosji, Słowenii, Szkocji, Szwecji, Walii i Węgier. Najbliższa edycja festiwalu, zaplanowana na kwiecień 2011 roku, będzie już szesnastą.

Od siedmiu lat w ramach portalu www.biuroliterackie.pl z dużym powodzeniem działa księgarnia internetowa. W ofercie wszystkie portowe książki, płyty i czasopisma.

Dodaj do:

Mapa
Komentarze


coco, IP 5.9.136.252
2013-03-14 16:02:27

bardzxo prosze o ponowną subskrypcję aktualnosci i wiadomosci z Biura Literackiego-Coco SlawuskaDodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing