Pracownia Grafiki Artystycznej ODT Światowid

ul. Szczytnicka 51, 50-382 Wrocław


Nazwa:Pracownia Grafiki Artystycznej ODT Światowid
Adres:

ul. Szczytnicka 51, 50-382 Wrocław

Kontakt:

tel. +48 71 348 30 10 www.swiatowid.net.pl

 

Pracownia Grafiki Artystycznej ODT Światowid


Pracownia Grafiki Artystycznej jest nową filią Ośrodka Działań Twórczych ŚWIATOWID we Wrocławiu. Gospodyniami Pracowni zostały Marta Lech i Monika Cichoń; obie są absolwentkami Wydziału Grafiki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Jednym z głównych celów powołania Pracowni Grafiki Artystycznej jest stworzenie miłośnikom sztuki grafiki możliwości kontaktu nie tylko z gotowym dziełem sztuki (tak jest w muzeach i galeriach), ale również poznania samego procesu powstawania dzieła - przez obserwację, jak i praktykę.Przestrzeń Pracowni spełnia jednocześnie trzy funkcje. Jako część Ośrodka Pracy Twórczej „Światowid” Pracownia wzbogaca jego ofertę w zakresie zajęć artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pozostaje również miejscem artystycznej pracy twórczej jej Gospodyń, jak i pełni rolę galerii sztuki, prezentując prace profesjonalnych artystów oraz amatorów.Pracownia Grafiki Artystycznej została wyposażona w sprzęt umożliwiający wykonywanie prac graficznych w technikach wklęsłodrukowych oraz niektórych technikach druku wypukłego. Program zajęć obejmuje naukę przygotowania matryc drukujących i uzyskania z nich odbitek graficznych w różnych technikach. Warsztaty prowadzone są pod opieką Gospodyń Pracowni w małych, ok. 5 osobowych grupach i dostosowane zostały do poziomu zaawansowania i wieku uczestników.

Zajęcia wprowadzają uczestników w specyfikę pracy artysty – grafika, wspomagają rozwój wrażliwości estetycznej, stwarzają okazję doskonalenia umiejętności manualnych, rozwijają pomysłowość, a także odwagę twórczą. Planowane są również cykliczne warsztaty z dziedzin pokrewnych grafice np. zajęcia introligatorskie i praca z książką.


czynne:

od poniedziałku do piątku: 14.00-19.00

Godziny Warsztatów: 16.00 – 19.00
(warsztaty prowadzone są od września do czerwca)
Grupy Wiekowe: dzieci powyżej 8 lat;
młodzież i dorośli bez ograniczeń


Dodaj do:

Mapa
Komentarze


suzzie, IP 83.27.33.134
2010-01-29 23:17:06

poszukuję pracy moze potrzebowały byście kogoś do pomocy w pracowni? suzzie2@OP.PLurszula, IP 89.76.241.89
2011-04-08 21:13:31

Witam Panią, jestem koleżanką Piotra z roku i pracowni u prof. Zabłockiego. Czytam książkę Esdena-Tempskiego, w której opisuje m.in. Antonio Wiatraka. Wiedząc co nieco o Piotrze z czasów studenckich pomyślałam, że to właśnie jego dziadek. A teraz hulam po googlach i sprawdzam różne informacje z tym związane. Tak natknęłam się na Pani propozycję dla grafików. Ja osobiście uprawiam malarstwo sztalugowe. Pozdrawiam Panią wspominając ciepło Piotra. Urszula (uko2@wp.pl)Ania, IP 10.10.11.3
2016-05-04 13:14:33

Witam, Zajmuję się rysunkiem odręcznym. Jestem zainteresowana prowadzeniem zajęć. Moje portfolio - http://annapioro.pl/. Pozdrawiam serdecznie!Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing