Prowokacja klub muzyczny | Wzgórze Partyzantów

ul. Piotra Skargi 18, 50-082 Wrocław


Nazwa:Prowokacja klub muzyczny | Wzgórze Partyzantów
Adres:

ul. Piotra Skargi 18, 50-082 Wrocław

Kontakt:

tel. +48 71 711 72 00 www.prowokacja.com.pl

Klub Prowokacja


Inspiracją stworzenia klubu były gwiazdy z Hollywood uwielbiające bawić się w WHITE STYLE'u, m.in. P. Diddy, George Michael oraz Paris Hilton. Klub Prowokacja jest jednym z najbardziej prestiżowych miejsc we Wrocławiu. Obowiązuje selekcja. Muzyka: House, R'n'B, Soul. Rezydentem klubu jest DJ Cube.

 

 


Wzgórze Partyzantów – pozostałość po dawnym Bastionie Sakwowym (niem. Taschenbastion) w systemie miejskich fortyfikacji  miasta Wrocławia, na którego miejscu, po zburzeniu murów na rozkaz francuskich okupantów z 1807 roku, powstało najpierw rekreacyjne Wzgórze Sakwowe, które po wybudowaniu na nim w 1867 belwederu oraz wieży przemianowano na Liebichs Höhe (wzgórze Liebicha). Na południowo-zachodnim zboczu Wzgórza ustawiono w roku 1932 pomnik – wg projektu Waltera Hierse i Maximiliana Schmergalskiego – poświęcony żołnierzom poległym w niemieckich koloniach: Afryce Wschodniej, Afryce Południowo-Zachodniej, Togo, Chinach i wyspach Oceanii. W 1945 pomnik został zburzony, a Wzgórze Liebicha przemianowano najpierw na "Wzgórze Miłości", a w 1948 na "Wzgórze Partyzantów".

Na szczyt Wzgórza można dotrzeć zarówno ścieżkami od strony północnej lub zachodniej (można też do zabudowań na szczycie dojechać samochodem od ul. Nowej), jak i reprezentacyjnymi schodami od strony południowej, od ul. Piotra Skargi. Schody te stały się w 1967 miejscem katastrofy budowlanej i szeroko publicznie komentowanej tragedii. Remont schodów i galerii po tym wypadku przeprowadzono dopiero kilka lat później, w latach 1973-1974.

Obiekty, wchodzące w skład kompleksu Wzgórza Partyzantów przez kilkadziesiąt lat po zakończeniu wojny pozostawały niezagospodarowane lub zagospodarowane w bardzo ograniczonym stopniu. M.in. w budynku stojącym na szczycie wzgórza, zwieńczonym pozostałością po dawnej wieży widokowej, zlokalizowane było małe planetarium i siedziba Towarzystwa Miłośników Astronomii, a w dawnych kazamatach (od strony ul. Nowej) przez krótki czas znajdował się oddział Muzeum Historycznego. Po roku 1990, po kolejnym remoncie obiektów związanych ze Wzgórzem, przywrócona została ich dawna rola: od tego czasu znajdują w nich miejsce kluby i restauracje, choć ich profil i właściciele zmieniają się. W budynku na szczycie, po Tow. Miłośników Astronomii, znajdował się przez kilka lat klub dla biznesmenów. W obiekcie z wejściem od ul. Piotra Skargi znajdowało się przez kilka lat kasyno, później przekształcone w klub nocny, potem w restaurację. W kazamatach miejsce znalazł klub muzyczny. Wzgórze służy też okazjonalnie jako plenerowa scena różnego rodzaju koncertów i przedstawień operowych.

źródło; wikipedia.plDodaj do:

Mapa
Komentarze


Andi, IP 79.186.118.107
2010-01-17 00:23:07

Selekcja? Przecież to klub do d..y. Nie polecam, są lepsze, to dobre dla burakówDodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing