Studio Pantomimy przy Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. H. Tomaszewskiego

al. Dębowa 16, 58-134 Wrocław


Nazwa:Studio Pantomimy przy Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. H. Tomaszewskiego
Adres:

al. Dębowa 16, 58-134 Wrocław

Kontakt:

tel. +48 602 390 814
  www.pantomime.pl

Studio Pantomimy przy Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. H. Tomaszewskiego


W obecnym sezonie planujemy rozpocząć pracę Studia Pantomimy przy Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. H. Tomaszewskiego we Wrocławiu. Będzie ono reaktywacją podobnego projektu realizowanego w naszym Teatrze już kilkukrotnie w przeszłości za czasów mistrza Tomaszewskiego i zawsze stanowiło platformę rozwoju dla adeptów - młodych aktorów. Wszystkich zainteresowanych miłośników teatru, chcemy gorąco zaprosić do wzięcia udziału - szczególnie, że grono pedagogów to znakomici aktorzy naszego teatru od wielu lat doświadczeni w kreacji wspaniałych postaci scenicznych, reżyserii spektakli, a także działalności edukacyjnej.

Dotychczasowa praca w ramach Warsztatów prowadzonych przy teatrze zostanie zwieńczona pokazem działań warsztatowiczów 22 listopada na scenie Teatru Polskieg na Świebodzkim. Ale to dopiero początek. 
Zdaniem Zbigniewa Szymczyka - Dyrektora Naczelnego i jednego z przyszłych pedagogów - w pracy ze studentami najważniejsze będzie regularne zapraszanie ich, by w sposób praktyczny i bezpośredni pokazali swoje umiejętności na scenie. "Tak jak nie można zbyt długo wyłącznie ćwiczyć na instrumencie, tak samo w teatrze, należy grać na scenie, przygotowywać warsztat na potrzeby konkretnych spektakli. Chcielibyśmy stworzyć naszym warsztatowiczom możliwość zagrania na deskach teatru przynajmniej raz w roku" - mówi o swoich planach. 
"Studio Pantomimy musi stać się zapleczem aktorskim naszego teatru. Nie ma w zasadzie w Polsce specjalistycznych szkół kształcących aktorów Pantomimy, zatem nasz ośrodek Teatralny będzie się stawał również miejscem kształcenia aktorów" mówi Marek Oleksy, Dyrektora Artystyczny Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

W ramach Studia będzie można uczyć się nie tylko pantomimy - w propozycjach będą zajęcia z plastyki ruchu, akrobatyki, tańca klasycznego i współczesnego. Mim musi być przygotowany na wiele wyzwań techniczno-aktorskich, czego dowodem były i na pewno będą spektakle Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Przewidywany czas zajęć to 2 dni w tygodniu po 3 godziny. 
W ramach Teatru będzie prowadzona również inna działalność edukacyjna - Studio będzie kształcić chętnych z poza Wrocławia w sesjach weekendowych oraz wakacyjnych - jak dotychczas. 
Dla najbardziej pracowitych istnieje możliwość zatrudnienia we Wrocławskim Teatrze Pantomimy.

Zapraszamy wszystkich chętnych. 
kontakt i zapisy: warsztaty@pantomima.wroc.pl

kontakt tel: 602 390 814


Dodaj do:

Mapa
Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing