Tajne Komplety | Księgarnia

ul. Przejście Garncarskie 2, Wrocław


Nazwa:Tajne Komplety | Księgarnia
Adres:

ul. Przejście Garncarskie 2, Wrocław

Tajne Komplety | Księgarnia Partnerska Dolnośląskiej Szkoły Wyższej


Pod taką nazwą Fundacja na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza od pierwszej połowy października 2010 prowadzi nową księgarnię na wrocławskim Rynku. We współpracy z DSWH i kołami naukowymi w księgarni organizowane będą sympozja naukowe, panele dyskusyjne, debaty.

Nazwa lokalu, mocno zakorzeniona w historii polskiej edukacji i krzewieniu dóbr kultury, adekwatnie oddaje przeznaczenie nowego miejsca na mapie wrocławskiego czytelnika. Księgarnia mieści się na parterze Kamienicy Artystycznej przy ul. Przejście Garncarskie 2, pomyślanej jako kulturalne centrum Wrocławia.

Profil wydawniczy Tajnych Kompletów będzie humanistyczny, literacko-naukowy, ale Fundacja nie zamierza ograniczać się do sprzedaży dobrze dobranej literatury pięknej, niezależnych publikacji naukowych adresowanych do środowisk akademickich, wysmakowanych albumów czy nowatorskiej literatury dziecięcej. Dzięki wrocławskiemu biuru projektów wnętrz Meblux 7, zaaranżowana została przestrzeń do organizowania spotkań literackich, festiwali artystycznych, paneli dyskusyjnych czy warsztatów przeznaczonych dla studentów, debiutujących pisarzy, dzieci czy seniorów.

Wszelkie przedsięwzięcia mogą mieć interdyscyplinarny i multimedialny charakter – do dyspozycji będzie oddany ekran i rzutnik. Na dodatek wszystkie wydarzenia mogą liczyć na smakowitą oprawę – w księgarni działać będzie kawiarnia, która spełni oczekiwania najbardziej wymagającego smakosza małej czarnej, podwójnego espresso, jak również orientalnej herbaty czy gorącej czekolady. Hot-spot zagwarantuje stały kontakt ze znajomymi na facebooku, możliwość sprawdzenia maila czy… uprawiania pracy naukowej w pozytywnej atmosferze.

Oprócz kulturotwórczego profilu księgarni, będzie to również miejsce przyjazne dla osób niewidomych i słabowidzących, które zazwyczaj mają niezwykle utrudnione i ograniczone możliwości korzystania z dóbr czytelnictwa, a sam obiekt będzie pod tym względem funkcjonalny. W tym celu do końca 2010 roku oferta Tajnych Kompletów zostanie wyposażona w szeroki wybór audiobooków czy urządzeń do odtwarzania książek audio. Terapeutyczny charakter będą mieć także planowane spotkania poświęcone np. problemom dysleksji.

Nie ulega wątpliwości, że czytelnicy szukający dobrze zaopatrzonej księgarni w klasyczne i współczesne utwory literatury pięknej czy naukowej, powinni zawitać do Kamienicy Artystycznej w Przejściu Garncarskim, aby się przekonać, że dobre księgarnie nie tylko są zamykane, lecz że również – powstają nowe. I nie jest to informacja ściśle Tajna. Warto przekazać ją dalej.


[P.B., źródło: fundacja-karpowicz.org]

 

 


Dodaj do:

Mapa
Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing