Uniwersytet Wrocławski | Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UW | Instytut Informatyki UW

ul. Joliot-Curie 15, 50-383 Wrocław


Nazwa:Uniwersytet Wrocławski | Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UW | Instytut Informatyki UW
Adres:

ul. Joliot-Curie 15, 50-383 Wrocław

Kontakt:

tel. +48 71 375 79 00

Uniwersytet Wrocławski | Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UW | Instytut Informatyki UW


Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej funkcjonuje w ramach Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Powstał na zrębach Zakładu Dziennikarstwa Instytutu Filologii Polskiej dzięki zespołowi skupionemu wokół profesora Jerzego Jastrzębskiego.Historia
Druga połowa lat 90. ubiegłego wieku to czas, gdy zorganizowane zostały studia filologii polskiej o specjalności dziennikarskiej i zaczęło działać Podyplomowe Studium Dziennikarstwa Multimedialnego, przekształcone następnie w funkcjonujące do dzisiaj Podyplomowe Studium Dziennikarstwa i Zarządzania Informacją (PR). W styczniu 2001 roku powstała samodzielna jednostka organizacyjna: Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, na jej czele stanął profesor Aleksander Woźny. Wraz z usamodzielnieniem Katedra otrzymała własną siedzibę — dwa pietra w budynku przy ul. Pocztowej 9, z nowoczesnym studiem radiowym im. Lothara Herbsta i utworzonym nieco później studiem telewizyjnym. Od roku 2000 prowadzone były w Katedrze studia licencjacie na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, które w roku 2004 uzyskały pozytywną ocenę Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Rok 2005 przyniósł kolejny sukces — uzyskanie zgody na uruchomienie trzecich w kraju magisterskich studiów uzupełniających na kierunku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Był to także rok, w którym na czele zespołu pracowników Katedry stanął profesor Andrzej Zawada.


Teraźniejszość
Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

Z początkiem roku 2006 Katedra zaoferowała pierwsze w kraju magisterskie studia uzupełniające na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna dla wszystkich absolwentów licencjackich kierunków niedziennikarskich. Lipiec 2006 roku jest początkiem kolejnego etapu w rozwoju naszego zespołu i społeczności studentów: uzyskaliśmy nowoczesną siedzibę w nowo oddanym do użytku multimedialnym centrum przy ul. Joliot-Curie, gdzie będziemy pracować i uczyć się wspólnie z zespołem Instytutu Informatyki. Nowoczesny, klimatyzowany, świetnie wyposażony budynek zapewnia doskonałe warunki pracy. Kolejny wielki sukces: Rada Wydziału Filologicznego na posiedzeniu w dniu 4 lipca 2006 r. podjęła uchwałę o utworzeniu w ramach studiów licencjackich i uzupełniających magisterskich dwóch specjalności: dziennikarstwa oraz Public Relations. W lipcu 2006 roku zespół pracowników Katedry składał się z: trzech profesorów zwyczajnych, trzech profesorów uczelnianych oraz jednego doktora habilitowanego (dla wszystkich Uniwersytet Wrocławski jest ich pierwszym miejscem pracy), dziewięciu adiunktów, starszego wykładowcy, jednego pracownika administracyjnego oraz bibliotekarza. Liczna grupa współpracowników dydaktycznych Katedry to świetni praktycy rozmaitych zawodów dziennikarskich, rzecznicy prasowi, pracownicy pionów Public Relations, specjaliści prawa autorskiego i prawa prasowego. W grudniu 2006 roku Katedra została przekształcona w Instytut.


fot. strona UW


Dodaj do:

Mapa
Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing