Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

ul. Kuźnicza 29a, 50-138 Wrocław


Nazwa:Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Adres:

ul. Kuźnicza 29a, 50-138 Wrocław

Kontakt:

tel. +48 071 341 80 02 | www.wctd.wroclaw.pl

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka


Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zostało założone w 1998 przez Małgorzatę Strońską - Zarembę. Istotą działalności centrum jest kształtowanie kreatywnych osobowości poprzez działania w różnych dziedzinach sztuki. Motto ośrodka, słowa Janusza Korczaka "Dzieci książęta uczuć, poeci i myśliciele", oznacza wiarę w potencjał twórczy dziecka, jego talenty jawne i ukryte. Zadaniem opiekuna artystycznego jest pomoc w ich rozpoznaniu i rozwijaniu.

WCTD skupia wokół siebie wybitnych pedagogów i artystów z wiedzą, doświadczeniem i wyczuciem pedagogicznym. Organizowane przez centrum zajęcia mają charakter warsztatowy i kompleksowy tzn. dziecko uczestnicząc w jednym kursie ma szansę poznać więcej niż jedną dziedzinę sztuki (np. warsztaty teatralno - plastyczne). Zajęcia prowadzone są w małych grupach. Nowatorstwo metod wychowawczych i dydaktycznych sprawia, że centrum jest unikatowe w skali kraju. WCTD patronuje działaniom charytatywnym, realizuje międzynarodowe integracyjne projekty teatralne, uczestniczy w budowaniu tożsamości lokalnej młodych, wspiera merytorycznie pedagogów pracujących artystycznie z dziećmi, współpracuje z ośrodkami edukacyjnym w kraju i za granicą.

Od stycznia 2004 Centrum ma profesjonalną scenę teatralną dla dzieci i młodzieży. Dawna siedziba Teatru Kalambur i teatru K2 jest wymarzonym miejscem do prowadzenia kompleksowej edukacji kulturalnej.

Nadchodzące wydarzenia

18:30 06.07.2017 Muzyka Brighton and Hove Youth Percussi...Dodaj do:

Mapa
Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing