Wydarzenia w klubie Proza od 12 do 20 lipca


Nazwa:Wydarzenia w klubie Proza od 12 do 20 lipca
Termin:2017-07-12 - 2017-07-20

Wydarzenia w klubie Proza od 12 do 20 lipca


Kolejny lipcowy tydzień we Wrocławskim Domu Literatury upłynie przede wszystkim pod znakiem spotkań literackich i pokazów filmowych. W najbliższych dniach w klubie Proza z czytelnikami spotkają się Nene Kvinikadze, Shota Iatashvili oraz Jakobe Mansztajn i Elżbieta Cherezińska, z którymi rozmowy poprowadzą Irek Grin i Michał Nogaś. Z kolei w niedzielę zobaczymy tam dwa kolejne filmy wyświetlane w ramach cyklu Filmowe biuro podróży - tym razem będzie to opowieść o USA.

W najbliższym czasie klub Proza będzie gościł aż czterech świetnych pisarzy! Spotkania z nimi odbędą się w ramach, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną, festiwalu Miesiąc Spotkań Autorskich, który w czwartki odbywa się we Wrocławskim Domu Literatury. 13 lipca o 19:00 odwiedzi nas poeta Jakobe Mansztajn, z którym rozmowę o lifestyle'u, modzie, ale także o przemijaniu i śmierci poprowadzą Michał Nogaś oraz Irek Grin. Tego samego dnia (20:30) o swojej twórczości i podejmowanych w niej problemach opowie gruzińska autorka Nene Kvinikadze. Tydzień później, 20 lipca o 19:00 odbędzie się spotkanie z Elżbietą Cherezińską w ramach autorskiego cyklu Irka Grina Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze. Do dyskusji z królową polskiej powieści historycznej został zaproszony również Michał Nogaś (Gazeta Wyborcza). Emocje i ciekawe pytania gwartantowane! Jeszcze tego samego dnia o 20:30 z czytelnikami spotka się Shoto Iatashvili - gruziński poeta, prozaik, tłumacz i krytyk sztuki w jednym. Wstęp wolny.

W wakacyjne niedziele klub Proza zmienia się w kino! Co tydzień od 18:00 można dołączyć do Filmowego biura podróży i zobaczyć dwa filmy z innego kraju. Przewodnikami w tej podróży są wybitni reżyserzy, którzy z danego regionu pochodzą lub stworzyli obrazy mu dedykowane. 16 lipca lecimy aż do USA, a pomogą nam w tym: Woody Allen oraz bracia Coen. Pierwszy pokaz rozpoczyna się o 18:00, a drugi około 20:00. Można przyjść na jeden z nich lub od razu zająć wygodne miejsce na cały wieczór. Podwójny seans składający się z niebanalnych dzieł kinematografii (wstęp wolny) plus przekąski inspirowane kuchnią danego kraju to kwintesencja Kina w Prozie! Warto spróbować.

We Wrocławskim Domu Literatury trwają także Twórcze wakacje. To cykl bezpłatnych warsztatów (obowiązują zapisy): plastycznych, literackich, dziennikarskich i fotoreporterskich oraz seansów filmowych, który został przygotowany pod kątem potrzeb i zainteresowań różnych grup wiekowych. Poprowadzą je specjaliści – dziennikarze i reporterzy, animatorzy i pisarze. Praca odbywa się odbywać się w grupach: dzieci 6-9 lat i 9-13 lat, młodzież 14-18 lat oraz dorośli w różnych terminach. Do 14 lipca trwają zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci pod hasłem Małe Muzeum, a od 17 do 21 lipca ruszają warsztaty dla dzieci Mali Naturalni. Starsze grupy rozpoczną swoją twórczą przygodę w ostatnich dniach lipca oraz w sierpniu.

Więcej na www.domliteratury.wroc.pl

 

Kalendarium wydarzeń w klubie Proza: 12.07-20.07.2017

12 lipca, środa: Narwani z Kontekstu 19:00 klub Proza (Przejście Garncarskie 2) Teatr komedii improwizowanej. Śmiech, radość, szaleństwo i dobra zabawa. Wstęp: 20 zł, bilety do kupienia na miejscu w dniu spektaklu.

10–14 lipca: Małe Muzeum - warsztaty literacko-plastyczne 10:00–13:00 klub Proza (Przejście Garncarskie 2) Zajęcia dla dzieci w wieku 6–9 lat. Przez pięć dni uczestnicy będą budować przestrzeń muzeum i wypełniać ją dziełami sztuki. Udział bezpłatny, miejsca rezerwowane podczas zapisów do 8 lipca.

13 lipca, czwartek: Miesiąc Spotkań Autorskich 2017 w Klubie PROZA. 19:00 i 20:30 klub Proza (Przejście Garncarskie 2) 19:00 Jakobe Mansztajn: Lifestyle, przemijanie, śmierć 20:30 Nene Kvinikadze: Jednogłośnie Moderatorzy: Irek Grin i Michał Nogaś Wstęp wolny.

17-21 lipca: Mali Natruralni - warsztaty literacko-plastyczne 10:00–13:00 klub Proza (Przejście Garncarskie 2) Zajęcia dla dzieci w wieku 6–9 lat. Przez pięć dni uczestnicy będą odkrywać wszystkimi zmysłami otaczającą ich naturę, by wspólnie stworzyć ogródek. Udział bezpłatny, miejsca rezerwowane podczas zapisów do 8 lipca.

20 lipca, Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze: Elżbieta Cherezińska 19:00 klub Proza (Przejście Garncarskie 2) W ramach swojego autorskiego cyklu tym razem Irek Grin porozmawia z królową polskiej powieści historycznej, także o jej mniej znanej, wczesnej twórczości. W roli arbitra wystąpi Michał Nogaś. Wydarzenie w ramach Miesiąca Spotkań Autorskich 2017.
Wstęp wolny.

20 lipca, Miesiąc Spotkań Autorskich 2017 w Klubie Proza. 20:30 klub Proza (Przejście Garncarskie 2) Shota Iatashvili: poeta, prozaik, tłumacz i krytyk sztuki w jednym. Wstęp wolny.

Dodaj do:


© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing