Yerbaciarnia | Szczypta Świata - lokal zamknięty

ul. Kazimierza Wlk. 27, 50-077 Wrocław


Nazwa:Yerbaciarnia | Szczypta Świata - lokal zamknięty
Adres:

ul. Kazimierza Wlk. 27, 50-077 Wrocław

Yerbaciarnia | Szczypta Świata


Codziennie można przyjść na degustacje yerba mate.
Organizowane są również spotkania, wystawy oraz warsztaty.

Szczypta Świata to klimatyczny sklepik, w którym można zetknąć się oko w oko z kulturą Trzeciego Świata. Przedmioty, które tam można znaleźć zostały wykonane w większości ręcznie lub przy użyciu prostych narzędzi przez Indian, lokalnych rzemieślników, czy ulicznych artystów. Niektóre z nich są to tradycyjne wyroby rękodzielnicze od setek lat wytwarzane w identyczny sposób na danym terenie i nadal produkowane na potrzeby lokalne. Inne z kolei powstały dla ludzi z zewnątrz, nadal wytwarzane przez Indian czy lokalnych rzemieślników, ale z myślą o promowaniu własnej kultury w innych krajach lub po prostu o zarobku.
W sklepiku jest mnóstwo drobiazgów do wyposażenia czy wystroju domu i ogrodu, ale również chusty do noszenia dzieci czy elementy ubioru.
Oddzielnym i dość pokaźnym działem jest yerba mate i akcesoria do jej parzenia oraz spory wybór fajek wodnych i akcesoriów do ich palenia.
Uzupełnieniem tego wszystkiego jest muzyka świata w wydaniu Putumayo. Wytwórnia ta jest o tyle nietypowa i godna uwagi, że część dochodu z każdej sprzedanej płyty przeznacza na pomoc krajom, z których pochodzi muzyka na danej płycie. Ponadto pomaga wypromować się muzykom i artystom, którzy nigdy nie mieliby szans na nagranie płyty w profesjonalnym studio w swojej ojczyźnie.

Szczypta Świata to przede wszystkim firma, która nie jest żadną organizacją ani fundacją, ale jednym z jej założeń jest pomoc krajom rozwijającym się.
Dokłada wiele starań by towar, który jest tam sprzedawany, pochodził bezpośrednio od osób, które je wykonały oraz aby jak najwięcej pieniędzy ze sprzedaży trafiało bezpośrednio do twórców.Dodaj do:

Mapa
Komentarze


Kolano, IP 88.199.11.22
2009-03-07 16:15:08

Byłem, polecam, zachęcam. Przemiła atmosfera i obsługa. A, no i Yerba :D Czas tam spędzony na pewno nie będzie czasem straconym. Pozdrowienia dla Izy. ;)Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing