Audiofil 2017 | prezentacja pierwsza

Prezentacja domowej aparatury audio


Piotr Guzek IMPRESARIAT zaprasza na tegoroczny cykl prezentacji domowej aparatury audio z cyklu „Audiofil”. Podobnie jak w latach ubiegłych będą to dwudniowe weekendowe spotkania, które odbędą się w terminach: 23 -24 września, 30 września – 1 października i 7 -8 października, dwa razy dziennie w godzinach: 12.00 – 15.00 i 16.00 – 19.00. Wszystkie zrealizowane będą w Sali Konferencyjnej (I p.) we wrocławskim Hotelu Qubus, usytuowanym w samym centrum miasta przy ul. Św. Marii Magdaleny 2. Podobnie jak w latach ubiegłych wstęp na wszystkie prezentacje będzie wolny.

Tegoroczny Audiofil pomimo mniejszej ilości spotkań zapowiada się szalenie interesująco.
Jego gospodarzami będą: RCM Hi-Fi Atelier z Katowic, Audio Art. Technology z Legnicy oraz Moje Audio, Audio Atelier –  firmy z Wrocławia i Łodzi, prowadzone przez pana Krzysztofa Owczarka.

I prezentacja 23 – 24 września br. – jak już nadmieniłem powyżej jej gospodarzem będzie RCM Fi – Fi Atelier z Katowic. Tej firmy, a także jej szefa pana Rogera Adamka nie trzeba specjalnie przedstawiać stałym bywalcom wrocławskiej imprezy. Uczestniczą w Audiofilu od samego początku. Wszystkie ich dotychczasowe prezentacje były bardzo dobrze przygotowane i bardzo ciepło przyjmowane przez publiczność. Zachęcam do zapoznania się z bardzo bogatą ofertą handlową tego jednego z najprężniej działających na terenie naszego kraju dystrybutora, producenta sprzętu audio – www.rcm.com.pl


Tym razem zaprezentują następujący system:

wzmacniacz – Vitus Audio SIA-025,
kolumny – Gauder Akustik Vescova MkII Diamond lub niespodzianka,
gramofon – Kronos Audio Sparta 0,5,
ramie –  Schroeder Model 2,
wkładka – Miyajima Takumi,
przedwzmacniacz – RCM,
odtwarzacz CD – CEC CD-5,
okablowanie – Furutech, Argento Audio, Organic Audio.

Na szczególną uwagę w tym systemie zasługuje obecność gramofonu kanadyjskiej firmy Kronos Audio. To stosunkowo młoda firma założona w 2012 roku. Za wszystkie projekty firmy odpowiada   Luis Desjardins. Gramofony Kronos Audio są urządzeniami zawieszonymi wykorzystującymi dwa przeciwsobnie obracające się talerze. Firma na to rozwiązanie posiada stosowny patent. Takie rozwiązanie eliminuje efekt skrętny, który powstaje podczas obrotu pojedynczego talerza.

We Wrocławiu zaprezentowany zostanie model Sparta 0,5.  To wstęp do krainy Kronos Audio. Przygotowany z myślą o rozbudowie do pełnej wersji ale pozwalający cieszyć się brzmieniem o wyjątkowym charakterze. Wykorzystano tylko jeden talerz. Konstrukcja oparta jest na aluminiowej ramie z wstawkami z kompozytu fenolowego. Układ zawieszenia, łożysko talerza i sterowanie silnikiem jest takie samo jak w Sparcie.

Podczas prezentacji dominować będzie muzyka odtwarzana z płyt winylowych. Stare sprawdzone wydania oryginalne, w tym także polskie, dobre reedycje. Będziemy także porównywać tłoczenia europejskie z  amerykańskimi.