Bohosiewicz, Nowicki i Podleska w CeTA we Wrocławiu

Jak co roku, w październiku do Centrum Technologii Audiowizualnych zawitają gwiazdy polskiego kina w ramach Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa. W CeTA odbędą się wydarzenia towarzyszące festiwalowi – recitale Soni Bohosiewicz i Jana Nowickiego oraz monodram Krystyny Podleskiej.


6 edycja Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa, podobnie jak poprzednie odsłony, obfitować będzie w pokazy filmowe oraz spotkania z aktorami i twórcami polskiego kina. Do Wrocławia przyjadą m.in. Anna Dymna, Olgierd Łukaszewicz, Anna Dereszowska, Joanna Brodzik, Magdalena Boczarska i Robert Więckiewicz.

W Centrum Technologii Audiowizualnych, w Studiu im. Zbyszka Cybulskiego, ponownie odbędą się wydarzenia towarzyszące festiwalowi. 15 października 2017 r. o godz. 18.00 z recitalem wystąpi Jan Nowicki. Spektakl „Lwowska tęsknota” oparty jest na tekstach Mariana Hemara – poety, satyryka, twórcy kabaretowego i autora tekstów piosenek. 16 października 2017 r. (godz. 18.00) studio filmowe CeTA wypełnią z kolei utwory Marilyn Monroe, a także piosenki z filmu Janusza Majewskiego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”. „10 sekretów Marilyn Monroe” to wyjątkowy recital w wykonaniu Soni Bohosiewicz – jednej z najzdolniejszych polskich aktorek młodego pokolenia.  17 października 2017 r. również o godz. 18.00 zapraszamy na monodram „Mój boski rozwód” w wykonaniu Krystyny Podleskiej, znanej z roli Oli, dziewczyny prezesa Ochódzkiego z „Misia” Stanisława Barei. Pełen humoru spektakl, wyreżyserowany przez Jerzego Gruzę, powstał w oparciu o tekst dramatopisarki irlandzkiej Geraldine Aron.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną ilość miejsc należy wcześniej odebrać bezpłatną wejściówkę na portierni CeTA (ul. Wystawowa 1, Wrocław).


Miejsce:

Centrum Technologii Audiowizualnych | Dawniej Wytwórnia Filmów Fabularnych
ul. Wystawowa 1,
51-618 Wrocław
tel. (+48) 71 348 10 61. -62,- 63
www.filmstudioceta.pl | facebook.com/centrumtechnologii.audiowizualnych /


Opis:

Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) zostało zaprojektowane jako miejsce kompleksowe, umożliwiające realizację wszystkich etapów profesjonalnej produkcji oraz unikatowej edukacji. Największą z hal zdjęciowych dostępnych w CeTA jest Studio Filmowe im. Wojciecha Jerzego Hasa. To 1000 mkw. przestrzeni wyposażonej w zaawansowaną technologię, w celu zapewnienia najlepszych warunków pracy, zarówno dla specjalistów, jak i początkujących twórców. Atutami studia są bluescreen ze sceną obrotową, precyzyjny system motion control oraz dostęp do 20 stacji graficznych, wspomaganych przez render farmę. Zaplecze studia stanowią garderoby i charakteryzatornie.

Drugą z hal zdjęciowych jest Studio Filmowe im. Zbyszka Cybulskiego o pow. 500 mkw. Izolowana akustycznie przestrzeń dostosowana jest do realizacji zdjęć z wykorzystaniem tradycyjnej scenografii oraz efektów specjalnych w technologii greenscreen. Hala posiada największy w Polsce uniwersalny greenbox o wymiarach 55 m x 7,5 m i łącznej powierzchni 330 metrów kwadratowych, z zieloną lub niebieską podłogą oraz możliwością rozwinięcia czarnego horyzontu. Greenscreen udostępniany jest na potrzeby realizacji profesjonalnych projektów oraz edukacji. Studio wyposażone jest ponadto w multi-ekranowe technologie projekcji, wielokanałowe udźwiękowienie oraz składaną widownię dla 226 osób, co znacznie zwiększa możliwości jej wykorzystania i sprzyja różnorodności inicjowanych projektów.

Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) jest państwową instytucją kultury, która swoją działalność rozpoczęła w 2011 r. w wyniku przekształcenia wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych (1954-2011), stając się sukcesorem jej bogatego dorobku. Instytucja  mieści się w budynku przy ulicy Wystawowej we Wrocławiu, tuż przy zabytkowym zespole architektonicznym, zwanym Pawilonem Czterech Kopuł, który wraz z Halą Stulecia znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.