Burza we Wrocławskim Teatrze Lalek

16 sierpnia rozpoczęły się próby do spektaklu BURZA na motywach sztuki Williama Shakespeare’a w przekładzie Piotra Kamińskiego i Anny Cetery. Premiera 30 września 2017 na Dużej Scenie Wrocławskiego Teatru Lalek.


Polsko-czeski duet artystyczny Elżbieta Chowaniec – Marek Zákostelecký powrócił na deski Wrocławskiego Teatru Lalek. Twórcy doskonale odebranego przez dziecięcą publiczność „Czarodziejskiego fletu” postanowili ponownie zmierzyć się z wielką klasyką i udowodnić, że można ją grać także dla najmłodszych. Tym razem wzięli na warsztat „Burzę” – jedno z ostatnich i najbardziej tajemniczych dzieł Shakespeare’a. W ich interpretacji rzecz dzieje się w kosmosie, a na pierwszy plan wysuwa się wątek miłosny.

Na odległej planecie rozbija się statek kosmiczny, którym podróżują Antonio wraz z przyjacielem Alonsem i jego synem Ferdynandem. Miejsce jest zamieszkane przez zesłanych tam przed laty przez Antonia księżniczkę Mirandę i jej ojca Prospera. Wygnańcom towarzyszą tubylcy – potworny Kaliban i tajemniczy Ariel. Na skutek intrygi Prospera Miranda i Ferdynand zakochują się w sobie.

Marek Zákostelecký, znawca kina i wielbiciel filmowych trików, współtwórca „Ostatniej sztuczki Georges’a Méliès’a”, w pracy nad koncepcją inscenizacyjną „Burzy” zainspirował się steampunkowymi filmami przygodowymi Karela Zemana, zwanego „czeskim Méliès’em”. Szybkie tempo, humor i zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że spektakl od początku przykuwa uwagę najmłodszych i do końca trzyma ich w napięciu niczym najlepsze powieści Juliusza Verne’a. Shakespeare dla dzieci? To możliwe! Przekonajcie się sami.


Kiedy:
Premiera 30.09.2017
Pokaz przedpremierowy: 29.09 godz. 10:00
Spektakle:
3, 4, 5 i 10.10 godz. 10:00


Miejsce:
Wrocławski Teatr Lalek
pl.Teatralny 4
50-051 Wrocław


Obsada:
Anna Makowska-Kowalczyk, Grzegorz Borowski, Radosław Kasiukiewicz, Marek Koziarczyk, Igor Kujawski (gościnnie), Konrad Kujawski, Grzegorz Mazoń, Sławomir Przepiórka


BURZA / wiek 6+ / Premiera 30.09.2017

Spektakl na motywach „Burzy” Williama Shakespeare’a

Przekład: Piotr Kamiński

Redakcja naukowa przekładu: Anna Cetera
Pomysł adaptacji: Elżbieta Chowaniec i Marek Zákostelecký
Tekst adaptacji: Elżbieta Chowaniec
Reżyseria i scenografia: Marek Zákostelecký
Muzyka: Vratislav Šrámek
Choreografia: Aneta Jankowska